Tyto dárky k Vánocům nekupujte, jsou nebezpečné. Úřady varují

Tyto dárky k Vánocům nekupujte, jsou nebezpečné. Úřady varují
Dětské kolo Fox vyrobené v Číně, jehož dovozcem je společnost Bohemia Corporation. I při běžném a předpokládaném způsobu užívání může dojít k úrazu. Šrouby nejsou vhodně zajištěny, krytky řídítek nesplňují požadavky na jejich průměr, upevnění řídítek a sedla není stabilní a ani balanční kolečka nesplňují požadavky na pevnost - deformují se.
Další nebezpečné kolo pochází z Česka, pod názvem Rocket Engine jej vyrábí společnost KOVL. Zadní kolo nebrzdí a je výš než přídavná kolečka.
Dětské kolo Tong Che z Číny nesplnilo hned několik základních požadavků na bezpečnost. Každá z nich přitom může vést k úrazu.
Supermarkety Billa stáhly z prodeje zelený čaj Clever, protože obsahuje pesticidy a má horší senzorické vlastnosti.
Foto: ČOI
Petr Kučera Petr Kučera
15. 12. 2011 15:28

Česká obchodní inspekce a hlavní hygienik objevili na trhu několik dalších výrobků nebezpečných pro děti i dospělé. Lidé je mohou vrátit u prodejce a úřady zakázaly jejich další prodej.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy