Porcelánka před krachem vyrábí naplno

Porcelánka před krachem vyrábí naplno
Na každý vylisovaný hrníček se musí ručně nalepit ouško. Továrna v Nové Roli vyrábí běžný porcelán pro domácnosti, restaurace, hotely a podobně.
V peci, v níž se vypaluje bílá glazura, je žár 1400°C. Rostoucí ceny plynu a elektřiny porcelánce také pořádně "zatopily".
Úklid. Ilustrační foto
Továrna v Nové Roli několik kilometrů západně od Karlových Varů je druhým největším závodem Karlovarského porcelánu. Dnes v ní pracuje přibližně pět set zaměstnanců.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
16. 10. 2008 12:00

Nová Role - Z vypalovacích pecí porcelánky Thun denně vyjíždějí stovky hrnků, hrnečků, konvic, talířů nebo mís. Pět set zaměstnanců se v práci střídá na směny. Budoucnost továrny na porcelán patřící do skupiny Karlovarského porcelánu je ale nejistá. V pondělí soud určil celé akciové společnosti insolvenčního správce, který rozhodne o jejím dalším osudu.

Čtěte více: Propouštět se nebude, slibuje šéf porcelánky

&nbsp

 

Právě se děje

před 4 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy