Pivovar Starobrno se rozroste o další stáčecí linku

Petr Jemelka Petr Jemelka
11. 2. 2010 13:30
Starobrno bude stáčet víc piva do PET lahví
Foto: Jaroslav Jiřička

Brno - Společnost Heineken chce v pivovaru Starobrno postavit novou stáčecí linku a zvýšit tím produkci brněnského piva na 1,7 milionu hektolitrů ročně. Stávající kapacita přitom činí 1,15 milionu hektolitrů.

ČTK to zjistila z oznámení Heinekenu úřadům pro posouzení vlivu na životní prostředí. Heineken chce v pivovaru Starobrno další stáčecí linku kvůli "udržení konkurenceschopnosti a posílení pozice na trhu s pivem".

Podle ČTK má být nová linka, kterou dodá německá firma KHS, zaměřena na stáčení do plastových lahví.

Společnost Heineken, která kromě Starobrna vlastní také pivovary Krušovice, Krásné a Velké Březno, loni prodala asi patnáct milionů plastových lahví piva, což je zhruba třetina celkové produkce. V Česku přitom Heineken do PET lahví minulý rok čepoval poprvé.

Z průzkumu společnosti Nielsen vyplývá, že za poslední rok vzrostl zájem o pivo v PET lahvích o pětinu. Předloni zdejší pivovary Heinekenu vyrobily 2,8 milionu hektolitrů piva a na českém trhu měly podíl zhruba 12 procent.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy