Pivovar Starobrno se rozroste o další stáčecí linku

Petr Jemelka Petr Jemelka
11. 2. 2010 13:30
Starobrno bude stáčet víc piva do PET lahví
Foto: Jaroslav Jiřička

Brno - Společnost Heineken chce v pivovaru Starobrno postavit novou stáčecí linku a zvýšit tím produkci brněnského piva na 1,7 milionu hektolitrů ročně. Stávající kapacita přitom činí 1,15 milionu hektolitrů.

ČTK to zjistila z oznámení Heinekenu úřadům pro posouzení vlivu na životní prostředí. Heineken chce v pivovaru Starobrno další stáčecí linku kvůli "udržení konkurenceschopnosti a posílení pozice na trhu s pivem".

Podle ČTK má být nová linka, kterou dodá německá firma KHS, zaměřena na stáčení do plastových lahví.

Společnost Heineken, která kromě Starobrna vlastní také pivovary Krušovice, Krásné a Velké Březno, loni prodala asi patnáct milionů plastových lahví piva, což je zhruba třetina celkové produkce. V Česku přitom Heineken do PET lahví minulý rok čepoval poprvé.

Z průzkumu společnosti Nielsen vyplývá, že za poslední rok vzrostl zájem o pivo v PET lahvích o pětinu. Předloni zdejší pivovary Heinekenu vyrobily 2,8 milionu hektolitrů piva a na českém trhu měly podíl zhruba 12 procent.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy