Olympijský vítěz Čechmánek chystá ve Zlíně svůj pivovar

Ekonomika Ekonomika
7. 3. 2013 16:28
Na etiketách by měla být brankářova přezdívka Čeman
Brankař české národní hokejové reprezentace - Roman Čechmánek.
Brankař české národní hokejové reprezentace - Roman Čechmánek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Zlín - Bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek se ještě letos chystá otevřít ve Zlíně vlastní minipivovar. Informuje o tom březnové vydání magazínu Forbes.

Šestinásobný mistr extraligy se Vsetínem, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana chce ve městě otevřít první pivovar od první republiky.

"Budeme vařit tři čtyři piva plzeňského typu, budeme dělat i nějaké speciály," řekl Čechmánek pro Forbes. "Toužím po tom už delší dobu, ale přípravy jsou zdlouhavé. Nejdřív bylo potřeba se pořádně informovat, co to vlastně obnáší," doplňuje sportovec.

V obchodním rejstříku už má od roku 2011 zaregistrovanou společnost s ručením omezením na jméno Pivovar Čechmánek, podle informací Forbesu ale na pivních etiketách bude místo příjmení brankářova přezdívka Čeman.

Čechmánek už dříve vlastnil vinárnu nedaleko pražského Staroměstského náměstí.


 

Právě se děje

před 57 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy