Obžaloba Koženého je v plném znění na internetu

hjp
25. 3. 2008 13:00
Dokument zveřejnil Koženého advokát
Viktor Kožený a Boris Vostrý jsou stíháni jako uprchlí, soud tedy probíhá bez jejich přítomnosti.
Viktor Kožený a Boris Vostrý jsou stíháni jako uprchlí, soud tedy probíhá bez jejich přítomnosti. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Obžaloba Viktora Koženého, bývalého prezidenta Harvadských fondů, která ho viní z účasti na podvodech za celkem 16 miliard korun, je dostupná na internetových stránkách www.kozenyobzaloba.cz.

Kompletní text o více než 400 stranách zveřejnil advokát Koženého Martin Korbař.

Kožený v současné době žije na Bahamách a k vydání k trestnímu stíhání do České republiky se odmítá vyjadřovat.

Spolu se  Borisem Vostrým je ale od poloviny února před Městským soudem v Praze v nepřítomnosti souzen za podvod a porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Obžalovaným hrozí až 12 let vězení. Oba jsou stíháni jako uprchlí. Vostrý rovnež zdržuje mimo Českou republiku, a to ve středoamerickém Belize.

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 27 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy