O nebezpečných kočárcích věděla firma nejméně pět let

hp
13. 11. 2009 11:25
Před pěti lety kvůli tomu firma Maclaren skončila u soudu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Chicago - Firma Maclaren nejméně pět let věděla, že dětské kočárky, které vyrábí, mohou amputovat dětem prsty, ale neučinila proti tomu žádné kroky až do doby, kdy ji k tomu donutili federální regulátoři. 

Tento týden firma souhlasila s tím, že všechny tyto nebezpečné modely, které se prodávají od roku 1999, dobrovolně z trhu stáhne. Připustila totiž, že dvanácti dětem její výrobek usekl konečky prstíků, když je strčily do pantu kočárku.

Firma však věděla o tomto nebezpečí už od roku 2004. Tehdy se stala první nehoda, kdy kočárek amputoval pravý malíček dvouletého dítěte z amerického Connecticutu. Rodiče podali na firmu žalobu.

Podle soudních záznamů se při výběru kočárku v obchodě matka dítěte pokoušela ověřit, zda funguje jednoručný sklápěcí mechanismus kočárku. Při manipulaci s kočárkem vložilo její dítě prst do pantu a ten mu ho amputoval.

Firma Maclaren se s rodiči zraněného chlapce vyrovnala finančně. Kolik jim zaplatila, ale nebylo zveřejněno.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy