O koupi Evrazu usiluje miliardář, šrotař Zdeněk Trojek

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
29. 5. 2013 16:20
Podle informací Insideru podával Trojek nabídky v minulých letech několikrát

Ostrava - Ztrátovou hutní firmu Evraz Vítkovice Steel, kterou se její ruský majitel pokouší prodat, chce koupit přední tuzemský obchodník se šrotem Zdeněk Trojek. S odvoláním na dobře informované zdroje z ostravských obchodních kruhů to napsal deník Insider.

Trojek sám zájem o vítkovickou ocelárnu a válcovnu nepotvrdil: "Je v zahraničí, takže není možné s ním mluvit. Ale na toto téma se s vámi rozhodně nebude bavit," reagovala na žádost Insideru o rozhovor s majitelem rodinné společnosti Trojek Group pracovnice ostravské centrály.

Podle informací Insideru podával Trojek nabídky na koupi vítkovického Evrazu v minulých letech už několikrát. V roce 2002 při privatizaci Vítkovic byl také neúspěšným uchazečem o jejich strojírenskou část, kterou však nakonec od státu získal její současný majitel Jan Světlík. S ostravským Evrazem je jeho byznys úzce spjatý, zdejší ocelárně dodává šrot, takže mu na zachování jejího provozu velmi záleží.

BYZNYS v deníku Insider

Kdo je miliardář, šrotař Trojek? Jak si vedou jeho firmy?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy