Novou pojišťovací jedničkou v Česku je rakouská VIG

Radek Pecák Radek Pecák
20. 5. 2010 9:21
Podíl na trhu dosáhl téměř třetiny
Kooperativa patří v Česku do impéria VIG
Kooperativa patří v Česku do impéria VIG | Foto: Aktuálně.cz

Vídeň - Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny, tedy trojice pojišťoven, které v Česku patří do skupiny rakouské Vienna Insurance Group (VIG), se díky svým výsledkům v prvním čtvrtletí letošního roku, staly jedničkou na českém trhu s životním i neživotním pojijištění.

Dosáhly téměř třetinového podílu na tuzemském trhu. V současné době má VIG v Česku podíl 32,5 procenta.

Vyplývá to z ekonomických výsledků VIG, které dnes společnost zveřejnila na svých internetových stránkách.

Zisk v Česku rostl o 30 procent

V prvním čtvrtletí zvýšila skupina VIG  hrubý zisk o deset procent na 133,4 milionu eur (3,4 miliardy Kč). V samotné České republice stoupl hrubý zisk dokonce o 30 procent na 31,5 milionu eur.

Nejvíce rostl segment životního pojištění. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku narostl o více než 29 procent na 168,41 milionů eur. Narostlo také pojištění v oblasti neživotní, kde je objem 285,05 milionů eur, což znamená nárůst o více než 4 procenta. Dohromady oba segmenty v ČR za uplynulé čtvrtletí vzrostly o 12,4 procenta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy