Novinka od Škody Yeti dostává továrnu: budou to Kvasiny

Dušan Klimeš
27. 9. 2007 13:30
Milion aut ročně chce firma v roce 2010. Uvnitř: GALERIE
Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Do tří let chce mít největší česká automobilka tři plnohodnotné továrny, které budou dodávat auta. Vedle Mladé Boleslavi to budou Kvasiny a Vrchlabí.

Zcela nový vůz Škoda Yeti měl být původně vyráběn ve Vrchlabí, plán se ale změnil.

"Připravované SUV Yeti bude společnost Škoda Auto vyrábět v Kvasinách," říká Evžen Krauskopf, tiskový mluvčí firmy.

Vrchlabí projde modernizací a rozšířením a Škoda pro něj plánuje projekt rozsáhlého významu.

Ještě rok a půl čekání

Yeti by měl modelovou řadu firmy rozšířit v roce 2009. I kvůli tomuto autu Škoda chce modernizovat a rozšířit své kapacity ve všech svých třech závodech.

Kvasiny díky SUV získají na důležitosti.

"Náš nejmodernější závod získá díky modelu Yeti třetí výrobní pilíř a bude moci nabízet nová pracovní místa," uvádí člen představenstva Martin Jahn.

Dodal, že umístění výroby v Česku je jasným signálem, že v rámci koncernu Volkswagen má tuzemsko silnou pozici. Německá firma, která vlastní Škodu, má totiž dost volných kapacit v dalších továrnách po Evropě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy