Marná noční bitva kombajnu s mokrým obilím

Marná noční bitva kombajnu s mokrým obilím
Pro srovnání: Zemědělský podnik Kvasicko, od kterého má tenhle kus pole v pronájmu, hospodaří na 3 250 hektarech. Takový Agrofert Andreje Babiše zvětší svou obhospodařovanou plochu na rovných 90 tisících hektarů, napsal server motejlek.com.
Pro rodinnou farmu ze Skaštic to dnes není dobrý den. Je deset večer a kombajn právě vyprostil traktor, který uvízl i s obilím v blátě u silnice.
Farmáře to zdrželo, padla noc a od mokré a teplé půdy začalo stoupat vlhko. Nacucané obilí pak začalo ucpávat kombajn jako levnou zahradní sekačku. "Za kombajnem se musí prášit, jinak je zle."
Po deseti minutách lopotného ručního "klystýru" (váš reportér nestál stranou) jsou útroby stroje prázdné a kombajnér zkouší sklidit poslední kus obilí.
Foto: Karel Toman
Karel Toman
4. 8. 2011 10:49
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy