Největší tržby má Škoda Auto, nejvyšší zisk ČEZ

Petr Kučera Petr Kučera
16. 6. 2011 11:20
Czech Top 100: České firmy se dostávají z krize
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Největší tržby v České republice měla v loňském roce společnost Škoda Auto. Vyplývá to ze žebříčku 100 nejvýznamnějších firem České republiky, který každoročně sestavuje Sdružení Czech Top 100.

Škoda Auto s tržbami ve výši 220 miliard korun vystřídala v čele žebříčku loňského vítěze - společnost ČEZ, která letos skončila druhá s tržbami 199 miliard korun. Třetí příčka patří RWE Transgas.

ČEZ však vévodí žebříčku nejziskovějších firem loňského roku, vydělal 59 miliard korun.

Tržby první desítky nejvýznamnějších podniků loni dosáhly částky 1,034 bilionu korun, což je o 12 procent více než v roce 2009.  První stovka pak utržila 2,34 bilionu - o třináct procent více než před rokem. Zisk první stovky však klesl o 1,8 procenta na 190,7 miliardy korun.

"Klíčové ukazatelé ohledně vývoje největších českých firem začínají po propadu opět růst," říká k výsledkům Jan Struž, předseda Sdružení Czech Top 100. Růst tržeb zaznamenalo sedmdesát z první stovky společností.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy