Nejlepší reality v Česku? Zvítězila přestavba pivovaru

jem
13. 11. 2009 0:26
Odborná porota vybrala nejlepší developerské projekty roku.
Zabodoval i projekt Hanspaulka nové vily
Zabodoval i projekt Hanspaulka nové vily | Foto: www.bestofrealty.cz

Praha - Česko zná vítěze soutěže Nejlepší z realit. Organizátoři je ve čtvrtek večer vyhlásili v pražském Kongresovém centru.

Odborná porota letos již pojedenácté vybrala 46 projektů, které se o ocenění utkaly v pěti kategoriích.

Soutěžilo se o nejlepší byty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra a hotely.

Pivovar, mlýn, knihovna

V kategorii rezidenčních projektů si vítězství odnesla přestavba bývalého pivovaru v pražských Holešovicích. Nejlepší kancelářskou budovou se pro změnu stala první etapa projektu Futurama Business Park v Praze-Karlíně.

Až do začátku 21. století parní mlýn, dnes administrativní komplex Classic 7 ležící přes ulici od holešovického přístavu, to je nové sídlo firmy Centrum Holdings a všech jejích částí.
Až do začátku 21. století parní mlýn, dnes administrativní komplex Classic 7 ležící přes ulici od holešovického přístavu, to je nové sídlo firmy Centrum Holdings a všech jejích částí. | Foto: Ondřej Besperát

Uspěl i projekt Classic 7 Business Park v pražských Holešovicích. Porota jej vybrala v kategorii rekonstruovaných kanceláří.

V areálu, kde kdysi býval parní mlýn, sídlí redakce Aktuálně.cz a její mateřská společnost Centrum Holdings. Pro Classic 7 to není první letošní ocenění. Projekt zvítězil i v soutěži Stavba roku.

V kategorii obchodních center dominovaly pražské Arkády Pankrác. V kategorii hotelů získal titul The Augustine Hotel v Praze 1, a to za "harmonické spojení a respektování historických budov s prvky moderní architektury".

Zvláštní cenu poroty letos získala Národní technická knihovna v Praze-Dejvicích. Cena byla udělena za vzorový příklad stavby veřejných služeb, urbanistické, architektonické a technické řešení a dosud nejvýraznější ukázku spolupráce veřejného a soukromého sektoru v oblasti rozvoje nemovitostí.

Co se líbí čtenářům Aktuálně.cz?

Soutěž je v Česku považována za nejprestižnější svého druhu. koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí sdružující nejvýznamnější osobnosti české developerské scény.

Možnost vybrat nejlepší projekty jste měli i vy, čtenáři Aktuálně.cz. V grafikách níže jsme vám představili některé ze soutěžních projektů a zahájili jsme anketu o nejlepší bydlení a kanceláře. Podívejte se, jak jste hlasovali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy