Na půjčkách v Rusku začne po PPF vydělávat i J&T

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
18. 3. 2013 10:28
Na trh spotřebitelských úvěrů v Rusku vstupuje Profireal Group ve spojení s J
Foto: Jan Langer

Praha - Vydělávat na spotřebitelských půjčkách v Rusku začne po skupině PPF, která vlastní úvěrovou společnost Home Credit, zprostředkovaně i další miliardářská skupina, J&T.

Na trh spotřebitelských úvěrů v Ruské federaci vstupuje finanční skupina Profireal Group se svou úvěrovou divizí Profi Credit. První pobočku zakládá v Petrohradě jako společný podnik právě se skupinou J&T.

Profi Credit chce na ruském trhu poskytovat hotovostní půjčky, společnost se zaměří nejprve na fyzické osoby, peníze jim začne půjčovat letos na podzim. „Od vstupu na ruský trh si hodně slibujeme. Do tří let chceme být jedním z největších poskytovatelů spotřebitelských úvěrů v evropské části Ruska," říká předseda představenstva skupiny Profireal Group David Chour.

Profireal Group podle něj přitom zvažuje vstup i na další rozvíjející se trhy v Evropě či Asii. Profi Credit zatím působí v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Bulharsku. Od roku 2000 poskytla firma více než 700 tisíc úvěrů v celkové hodnotě přesahující 1,37 miliardy eur.

Na vstupu do Ruska se skupina Profireal Group dohodla se skupinou J&T. Ta v Rusku působí prostřednictvím své banky se sídlem v Moskvě. „S Profireal Group spolupracujeme při financování jejich aktivit ve střední Evropě. Jsme rádi, že se naše spolupráce prohlubuje a můžeme se tak v nově založeném společném podniku podílet na vstupu na ruský trh spotřebitelských úvěrů," říká generální ředitel J&T Banky Štěpán Ašer.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy