Mediafax, Blog a Jyxo pohltí jejich mateřská Nova

Veronika Skálová Veronika Skálová
19. 7. 2011 13:49
Všechny tři prodělečné firmy skončí
Foto: Jan Langer

Praha - Tři ztrátové firmy patřící do skupiny CET 21, která má mimo jiné licenci na vysílání televize Nova, končí. Vedení chce skupinu restrukturalizovat a matka tak pohltí dceřiné společnosti Mediafax, Internet Blog a Jyxo.

Informace o fúzi se objevila ve sbírce listin a informoval o ní také deník E15.

Všechny tři rušené firmy skončily v loňském roce v červených číslech. Mediafax, který byl pokusem o vytvoření konkurence České tiskové kanceláře, prodělával 62,8 milionu korun, jeho neuhrazená ztráta z minulých let ale dosahuje 205 milionů.

Internet Blog skončil v minusu 131 milionů hluboko, zároveň má 176 milionů neuhrazené ztráty z minulosti a Jyxo tratilo 1,8 milionu, i když z minulých let činí jeho nerozdělený zisk 7,6 milionu korun.

Vedení Novy tyto kroky nechtělo komentovat. „Mediafax jako značka nezanikne, agenturní zpravodajství bude sice prodávat CET 21, ale nikoli pod jménem CET 21," uvedla pro E15 Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

Agentura Mediafax vznikla v Česku v roce 2008 z popudu šéfa CME Adriana Sarbu, který stejnojmennou agenturu vlastní v domovském Rumunsku. Podle E15 se ale potenciální konkurent ČTK stal hlavně černou dírou na peníze, navzdory propagaci v hlavním zpravodajství televize Nova.

V roce 2010 prodal Sarbu Mediafax skupině CET 21 za jedno euro. Ta začala zaměstnance agentury začleňovat do zpravodajství Novy.

Internet Blog a Jyxo vlastní Nova od roku 2008.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy