Macao má rekordní příjmy. Je největším centrem hazardu

Ekonomika Ekonomika
3. 1. 2012 9:42
Macao zatím zaostává za Las Vegas v příjmech z ostatních turistických aktivit
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Hongkong - V přepočtu více než 650 miliard korun byly v loňském roce příjmy z hazardních her na Macau. Meziročně se zvýšily o 42 procent díky zvyšujícímu se zájmu čínských turistů o hazardní hry.

Macao je totiž jediným místem v Číně, kde jsou hazardní hry legální a současně je největším centrem hazardních her na světě. Příjmy z hazardních her jsou zde v současné době pětkrát vyšší než proslaveném Las Vegas.

V Las Vegas mají turisté i jinou zábavu 

Macao však stále zaostává za Las Vegas za příjmy z neherních aktivit, jako je stravování, ubytování nakupování či jiná zábava. V Macau se příjmy z neherních aktivit na celkových příjmech oblasti podílejí necelými pěti procenty, v Las Vegas však více než polovinou, napsala agentura Reuters.

Bývalé závislé území pod správou Portugalska tvoří poloostrov Macao a dva malé ostrůvky Taipa a Coloane o celkové rozloze 27 kilometrů čtverečních. Od roku 1999 je země s méně než půl milionem obyvatel pod správou Číny jako zvláštní oblast.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy