Král herních automatů Valenta investuje do nadějí z IT

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
4. 4. 2013 18:40
Zatím to vypadá, že loterijní magnát sází na správné koně, pokud jde o IT byznys
Ivo Valenta.
Ivo Valenta. | Foto: ČTK

Praha - Zatím to vypadá, že loterijní magnát Ivo Valenta sází na správné koně, pokud jde o IT byznys. Společnost Blue88, do níž investoval, právě uvádí na trh svou mobilní aplikaci EarnOnMe, která zjednodušuje fungování věrnostních benefitů a slev, poskytovaných obchodníky, restauratéry a provozovateli služeb.

Podle prvotního ohlasu se zdá, že by Blue88 mohla alespoň zčásti následovat úspěch jiné Valentovy start-upové investice, tedy brněnského herního studia Madfinger Games, jež se dokonce dokázalo prosadit na globálním trhu.

O Valentově investici napsal podrobně ve čtvrtečním vydání deník Insider.

Blue88 založili koncem roku 2011 zlínští vývojáři Jiří Švirák a Roman Tinka. Dnes pětadvacetiletým mladíkům Valenta pomohl pěti miliony vložených peněz za 28procentní podíl ve firmě.

Ačkoliv Blue88 s nabídkou své novinky obchodníkům začal zhruba před třemi měsíci a dosud nerozjel cílenou marketingovou kampaň, už nyní je do systému zapojeno přes sto obchodních míst. Se vstupem na trh EarnOnMe pomáhá spojení s Valentovým holdingem.

Čtěte v placeném deníku Insider:

Investice Ivo Valenty do IT průmyslu

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy