Král herních automatů Valenta investuje do nadějí z IT

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
4. 4. 2013 18:40
Zatím to vypadá, že loterijní magnát sází na správné koně, pokud jde o IT byznys
Ivo Valenta.
Ivo Valenta. | Foto: ČTK

Praha - Zatím to vypadá, že loterijní magnát Ivo Valenta sází na správné koně, pokud jde o IT byznys. Společnost Blue88, do níž investoval, právě uvádí na trh svou mobilní aplikaci EarnOnMe, která zjednodušuje fungování věrnostních benefitů a slev, poskytovaných obchodníky, restauratéry a provozovateli služeb.

Podle prvotního ohlasu se zdá, že by Blue88 mohla alespoň zčásti následovat úspěch jiné Valentovy start-upové investice, tedy brněnského herního studia Madfinger Games, jež se dokonce dokázalo prosadit na globálním trhu.

O Valentově investici napsal podrobně ve čtvrtečním vydání deník Insider.

Blue88 založili koncem roku 2011 zlínští vývojáři Jiří Švirák a Roman Tinka. Dnes pětadvacetiletým mladíkům Valenta pomohl pěti miliony vložených peněz za 28procentní podíl ve firmě.

Ačkoliv Blue88 s nabídkou své novinky obchodníkům začal zhruba před třemi měsíci a dosud nerozjel cílenou marketingovou kampaň, už nyní je do systému zapojeno přes sto obchodních míst. Se vstupem na trh EarnOnMe pomáhá spojení s Valentovým holdingem.

Čtěte v placeném deníku Insider:

Investice Ivo Valenty do IT průmyslu

 

Právě se děje

před 16 minutami

Na Novém Zélandu schválili v referendu eutanazii a odmítli rekreační marihuanu

Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro rekreační účely. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes zveřejnila místní volební komise. Konečné výsledky budou k dispozici až příští týden. Podle listu The New Zealand Herald je ale možnost, že budou příznivci marihuany nakonec přece jen slavit vítězství, nepatrná.

Obyvatelé Nového Zélandu v obou referendech hlasovali 17. října, kdy se konaly i parlamentní volby. V nich zvítězila Strana práce dosavadní premiérky Jacindy Ardernové.

Podle předběžných výsledků, které dnes zveřejnila volební komise, se pro legalizaci eutanazie vyslovilo 65,2 procenta voličů. Legalizaci marihuany pro rekreační účely odmítlo 53,1 procenta hlasujících.

Nyní zbývá sečíst ještě asi 17 procent odevzdaných hlasů. Jedná se z velké části o hlasy Novozélanďanů žijících v zahraničí. Konečné výsledky obou referend by měly být k dispozici 6. listopadu.

Podle novozélandských médií je výsledek v případě hlasování o eutanazii prakticky jistý. Dodatečný téměř půl milion hlasů by ještě mohl změnit výsledek referenda o marihuaně, šance je ale podle médií relativně nízká.

Mluvčí novozélandské premiérky k výsledkům referend uvedla, že Ardernová v obou případech hlasovala pro legalizaci. Před samotným hlasováním předsedkyně vlády odmítla říci, jak bude sama hlasovat. "Po zveřejnění konečných výsledků příští týden bude postupovat v souladu s vůli lidu," řekla premiérčina mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy