Kooperativa pojišťovna chce většinu v Global Assistance

ČTK ČTK
29. 5. 2013 14:40
Pojišťovna dosud vlastnila 15 procent akcií, nyní má koupit všechny
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Kooperativa pojišťovna ze skupiny Vienna Insurance Group, chce získat většinu ve společnosti Global Assistance, která se zabývá asistenčními službami pro motoristy. Případ projednává Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který o tom informuje na svém webu.

Podle dostupných informací Kooperativa dosud vlastnila 15 procent akcií Global assistance. Většinovým vlastníkem je firma Global Assist podnikatele Jana Reichelta.

To se má nyní změnit. Podle oznámení zveřejněného na webu úřadu má Kooperativa pojišťovna nově Global assistance kontrolovat výlučně. Úřad se bude zabývat technickou asistencí pro motorová vozidla, zdravotní asistencí, právní asistencí a dalšími službami. Rozhodnout o povolení spojení by měl do měsíce.

Kooperativu vlastní rakouská Vienna Insurance Group (VIG) se sídlem ve Vídni. VIG je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy. Skupinu VIG v Česku zastupují vedle Kooperativy Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. S akciemi VIG se obchoduje na pražské burze.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy