Karlovarský porcelán prodal první továrnu, zbytek čeká

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
18. 3. 2009 12:35
Nový vlastník ani cena zatím nebyla uveřejněna
Továrna v Nové Roli několik kilometrů západně od Karlových Varů je druhým největším závodem Karlovarského porcelánu. Dnes v ní pracuje přibližně pět set zaměstnanců.
Továrna v Nové Roli několik kilometrů západně od Karlových Varů je druhým největším závodem Karlovarského porcelánu. Dnes v ní pracuje přibližně pět set zaměstnanců. | Foto: Ondřej Besperát

Karlovy Vary - Závod Karlovarské porcelánky v Chodově má nového majitele. Rozhodl o tom ve středu věřitelský výbor jednající o prodeji krachující porcelánky. Komu manufaktura připadně a za kolik však insolvenční správce Tomáš Čermín nesdělil.

Věřitelé udělili souhlas s prodejem nemovitostí, technologií a dalšího vybavení závodu v Chodově, o který se měl ucházet jediný zájemce.

Součástí prodeje budou i ochranné známky a zásoby. V jejich případě je však nejdříve nutné udělat inventuru, která potrvá dva až tři dny.

O prodeji dalších závodů největší tuzemské porcelánky, která je od loňského počátku prosince v konkurzu, se má jednat v pondělí.

Chodovský závod vyrábí růžový, ručně vyráběný a dekorovaný porcelán.

Karlovarský porcelán je kvůli předlužení a problémům s odbytem od konce září v insolventním řízení. 10. prosince ho soud poslal do konkurzu. Podobný osud stihl také sklářský holding Bohemia Crystalex Trading.

 

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy