J&T se daří. Vlastník Sparty či tepláren zvýšil zisk

Ekonomika Ekonomika
5. 10. 2010 12:23
Skupina J vydělala za pololetí 53,3 milionu eur
J&T patří mimo jiné fotbalový klub AC Sparta Praha
J&T patří mimo jiné fotbalový klub AC Sparta Praha | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Investiční a bankovní skupina J&T zvýšila v prvním pololetí roku zisk o 92 procent na 53,3 milionu eur. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

V České republice vlastní J&T například fotbalovou Spartu Praha, ČKD Blansko, zpravodajskou televizi Z1 nebo Plzeňskou energetiku. Vlastní také podíly v Unipetrolu či Zentivě, spolu s PPF Petra Kellnera a mamažerem Danielem Křetínským ji patří společnost EPH, velký energetický holding.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku skupina J&T rozhodla o vyplacení dividendy ve výši 63,5 milionu eur.

"Podíl čistého úrokového výnosu na čistém zisku se od konce roku 2009 zvýšil z 22 % na současných 39 %, což odpovídá našim cílům a očekáváním. Strategie skupiny totiž počítá s tím, že podíl tohoto ukazatele na čistém zisku bude narůstat," komentoval zveřejněné výsledky Miloš Badida, finanční ředitel a člen představenstva J&T Finance Group, a.s..

Jedním z posledních velkých úlovků skupiny byla akvizice společností Atlantik Asset Management a Atlantik finanční trhy. J&T tímto krokem rozšiřila své působení i na kapitálové trhy. Zisk z obchodování na finančních a kapitálových trzích dosáhl 45,9 milionu eur, což představuje 84 % zisku z obchodování v roce 2009.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy