Jednička a trojka na trhu hromadných slev se rozešly

ČTK Jiří Hovorka ČTK, Jiří Hovorka
3. 8. 2012 15:03
Slevomat.cz snížil svůj většinový podíl v portálu Zapakatel.cz
Foto: Jaroslav Jiřička

Praha - Lídr tuzemského trhu slevových serverů Slevomat.cz snížil svůj většinový podíl v trojce na trhu portálu Zapakatel.cz a ukončil s ním spolupráci. Hodnotu transakce firmy neuvedly. Před rokem se oba servery spojily, aby ovládly trh.

Slevomat dosud vlastnil 51procentní podíl v portálu Zapakatel.cz. Nyní Slevomat.cz odvolal z vedení Zapakatel.cz svého zástupce a ponechá si ve společnosti minoritní podíl pod 25 procent.

Důvodem ukončení spolupráce je rozdílný pohled na podnikání a výši marží. "Namísto krátkodechého cenového podbízení je naším cílem vytváření dlouhodobých, oboustranně výhodných partnerství se zákazníky i obchodními partnery a trvalá udržitelnost a finanční stabilita našich společností," uvedl Tomáš Čupr, majitel Slevomatu.

"Domníváme se, že profitovat musí i náš obchodní partner, ne jenom my. Prostě nechceme využívat nevědomosti našich partnerů o slevovém trhu a dřít je z kůže tak, aby kvůli nám přišli, lidově řečeno, na buben," řekl zase šéf obchodníků Zapakatel.cz, Tomáš Carba.

Podíl skupiny Slevomat Group na trhu dosahuje nyní 40 procent. Obrat tuzemských slevových serverů letos podle odhadů odborníků přesáhne rekordní tři miliardy korun.

Slevových serverů ubývá

Zákazníci mohou nyní nakupovat zlevněné zboží a služby na 130 slevových serverech, jejich počet letos ale dál rychle klesá. Loni v létě jich bylo přes 200.

"Zůstávají ti, kteří mají sílu poskytovat kvalitní zákaznický servis a další přidanou hodnotu, ať už se jedná o garanci vrácení peněz či ombudsmana řešícího potíže za zákazníka apod.," uvedl ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik. Podle něj by letos mohly z trhu odejít desítky portálů.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb umožní poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Navštěvujete slevové servery?

 

Právě se děje

před 10 minutami

Bitcoin po výstupu nad 40 000 dolarů klesá, Amazon se ho přijímat nechystá

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy