Jablotron si ohlídá domy s alarmy. Koupil SV-agency

Ekonomika Ekonomika
5. 10. 2010 9:41
Každý rok Jablotron nainstaluje 15 tisíc domovních alarmů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejen vybavovat domy a další objekty systémy elektronické ochrany, ale také je střežit prostřednictvím pultu centralizované ochrany, hodlá společnost Jablotron.  Tento mejvětší tuzemský výrobce zabezpečovací techniky v Česku informoval, že  koupil společnost SV-Agency.

Ta patří mezi největší české poskytovatele centralizované ochrany objektů. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Novinářům to oznámilo vedení společnosti Jablotron.

SV-Agency střeží 14 tisíc objektů

"Pro účinnou ochranu osob a majetku je kromě spolehlivé techniky potřeba i kvalitní služba pultu centrální ochrany. Proto jsme se rozhodli koupit SV-Agency, která se v uplynulých letech vypracovala mezi nejlepší a největší pulty v republice," uvedl jednatel Jablotronu Dalibor Dědek.

Společnost Jablotron Alarms loni vykázala obrat 763 milionů korun a obrat SV-Agency činil 172 milionů korun. Firma SV-Agency střeží 14 000 objektů a Jablotron ročně v Česku instaluje zhruba 15 000 domovních alarmů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy