Investor chce podíl ČOV v Sazce, Vítek dluhopisy

Ekonomika Ekonomika
6. 1. 2011 21:39
Největší věřitel loterijní společnosti dál skupuje její pohledávky

Praha - Nejmenovaný investor chce od Českého olympijského výboru odkoupit jeho dvouprocentní podíl v Sazce.

"Dostali jsme akcionářskou nabídku, kterou nejprve musíme prostudovat," řekl po čtvrtečním jednání představenstva a akcionářů Sazky první místopředseda ČOV Jiří Kejval.

Bez dalších podrobností dodal, že nová nabídka nepočítá se získáním stoprocentního podílu v Sazce.

K samotnému jednání řekl pouze to, že vedení společnosti akcionáře informovalo o aktuální situaci a finančním výhledu.

Mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund ČTK informoval, že akcionáři na poradě podpořili jednání s finančními partnery společnosti. Zároveň se zabývali nabídkami, které jako vlastníci společnosti obdrželi od různých finančních subjektů.

"V této souvislosti konstatovali, že jakékoli případné kroky musí probíhat v souladu se závazky vyplývajícími z dluhopisové dokumentace, zájmy českého sportu a tělovýchovy a se závazky vůči dalším partnerům," uvedl.

Infobox

Sazka je největší tuzemská loterijní společnost, vznikla v roce 1956, akciovou společností je od roku 1993.

Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení, působící v tělovýchově a sportu.

Provozuje sportovní a kurzové sázkové hry, číselné a okamžité loterie; ze zákona musí ze zisku podporovat sport a tělovýchovu.

Vítek chce dluhopisy

Realitní magnát Radovan Vítek, v současnosti největší věřitel Sazky, mezitím pokračuje ve své snaze získat všechny pohledávky Sazky.

Jeho mluvčí Michaela Winklerová oznámila, že jedná s Raiffeisenbank o koupi dluhopisů sázkové společnosti v hodnotě 10 milionů eur. Ty Sazce posloužily k financování stavby O2 Areny.

"Dohoda s Raiffeisenbank by měla být dokončena příští týden po mém návratu do České republiky," vzkázal jejím prostřednictvím Vítek ze zahraničí. 

Zbývají necelé dva týdny

Právě kvůli nutnosti vysoké splátky za stavbu vysočanské haly čelí Sazka v posledních dnech problémům

Vítkovi patří pohledávky za 1,45 miliardy korun, přičemž po splatnosti je 950 milionů. A částka kvůli sankčnímu úroku 20 % neustále narůstá.

Podnikatel dal zatím Sazce čas na splacení všech dluhů do 17. ledna 2011 a vyzval akcionáře, aby uplatnili svá rozhodovací práva a napomohli tak vyřešení situace.

V případě, že nebudou pohledávky v plné výši splaceny do uvedeného termínu chce Vítek podat vůči Sazce insolvenční návrh.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 53 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy