Inspekce uzavřela karlovarský Penny Market kvůli myším

Petr Kučera Petr Kučera
9. 4. 2013 12:20
Kontrola našla v prodejně stopy po hlodavcích, od úterý už je opět v provozu

Brno, Karlovy Vary - Závažná provinění proti hygienickým předpisům zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce v prodejně společnosti Penny Market v karlovarské ulici Stará Kysibelská.

„Kontrola zde v pondělí 8. dubna zjistila výskyt myšího trusu a další stopy činnosti hlodavců včetně požeru potravin v provozovně," říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Vzhledem k tomu, že prodejna nesplňovala podmínky, které umožňují zachovat zdravotní nezávadnost potravin, inspekce okamžitě zakázala užívání prostor. Současně zakázala uvádět do oběhu všechny potraviny se stopami přítomnosti škůdců.

Nyní už může být prodejna opět otevřena. „Opakovaná kontrola v úterý 9. dubna totiž ukázala, že prodejce uvedl stav v provozovně do souladu s požadavky právních předpisů a ve spolupráci se specializovanou firmou zajistil řádnou deratizaci," upřesňuje mluvčí.

Společnosti hrozí pokuta ve správním řízení.


 

Právě se děje

před 44 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy