Heineken prodává více piva v Africe a Asii. Zisk rostl

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
25. 8. 2010 9:32
Čistý zisk za letošní první pololetí činil přes 17 miliard Kč
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Heineken

Amsterodam - Především díky výraznému navýšení prodejů v Africe a Asii dosáhl nizozemský pivovar Heineken v prvním pololetí  meziročně o 42 procent vyššího čístého zisku. Ten vzrostl na 695 milionů eur (přes 17 miliard Kč). 

Vliv na pozitivní výsledek mělo i snižování nákladů, píše se ve zprávě Heinekenu o hospodářských výsledcích za první pololetí.

Heineken je třetím největším producentem piva na světě a působí rovněž v České republice.

V Česku je Heineken trojkou

"Podmínky v Evropě a USA zůstaly náročné, dosáhli jsme však silného růstu objemu prodeje piva v Africe a Asii," uvedl v komentáři k výsledkům generální ředitel podniku Jean-François van Boxmeer.

Heineken v České republice vlastní pivovar Starobrno a Královský pivovar Krušovice. Předloni se navíc dohodl na koupi ústecké společnosti Drinks Union, která sdružovala pivovary Krásné a Velké Březno, Louny a Kutná Hora. Královský pivovar Krušovice byl letos přejmenován na Heineken Česká republika.

V současné době je Heineken Česká republika třetím nejsilnějším hráčem na tuzemském trhu s pivem, v exportu se řadí mezi nejdůležitější vývozce piva. Loni pivovary skupiny Heineken Česká republika uvařily 2,62 milionu hektolitrů piva. Ve srovnání s předcházejícím rokem to bylo o 5,2 procenta méně.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Milion chvilek podá žalobu kvůli omezení účasti na demonstracích

Spolek Milion chvilek podá správní žalobu kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí, týkajícímu se i plánované úterní demonstrace spolku. Milion chvilek to uvedl na twitteru. Účast na demonstraci oznámilo asi 5000 lidí, stát ale zatím kvůli šíření koronaviru povoluje jen akce s počtem účastníků do 300 a od 8. června akce do 500 účastníků.

"Vláda nám všem bere ústavní právo. Zatímco tisíce lidí plní hobbymarkety, hradní nádvoří či zoo, na náměstí se nesmí sejít více než 500 lidí - i když dodrží bezpečnostní opatření," sdělil Milion chvilek na twitteru. "Podle výkladu oslovených ústavních právníků je však takové omezení shromažďovacího práva protiústavní. Proto jsme se rozhodli bránit se demokratickými prostředky a podat správní žalobu, aby o této věci rozhodl soud," doplnil spolek. Dál počítá s konáním demonstrace v úterý 9. června. V pátek spolek zveřejní, jak bude protest vypadat.

před 1 hodinou

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy