FTV Prima a TV Barrandov od dubna zdraží reklamu

ČTK ČTK
5. 3. 2013 17:05
Ceny reklamy už zvýšila také TV Nova
Logo televize Prima Family
Logo televize Prima Family | Foto: Aktuálně.cz

Praha - FTV Prima plánuje od dubna zvýšit cenu reklamního prostoru ve svých televizních kanálech. Informaci serveruMediaGuru.cz dnes ČTK potvrdil ředitel společnosti Media Club Michal Beran.

Zastupitelství Media Club prodává reklamu pro kanály skupiny Prima a TV Barrandov, které se tak zdražení také týká. 

"V dubnu dochází ke změně sezonních indexů, což v tomto měsíci představuje zdražení reklamního prostoru přibližně o sedm procent," řekl ČTK Beran. Od 1. dubna má být do společného obchodování zařazen také nový dokumentární kanál Prima Zoom, který FTV Prima spustila v únoru. Do jejího portfolia vedle hlavního programu Prima Family patří také Prima Cool a Prima Love. 

Zařazení Primy Zoom podle MediaGuru.cz přerozdělí zastoupení jednotlivých stanic v kampaních tak, že se podíl Prima Family a Prima Cool sníží na 64, respektive 11 procent. Beze změny mají zůstat podíly Prima Love a TV Barrandov, které odpovídají šesti, respektive 14 procentům. Prima Zoom tak má být zastoupena pěti procenty. 

Cenu televizní reklamy zvýšila v březnu o 20 procent skupina Nova. Už v lednu zavedla takzvaný super-prime time, kdy je v čase od 19:30 do 21:30 výrazně omezen reklamní prostor. Nové pásmo má zajistit vyšší efektivitu reklamních spotů, což se odráží také v jejich vyšší ceně. 

FTV Prima měla loni na celodenní sledovanosti u diváků starších 15 let podíl 24,19 procenta, podíl Novy byl 29,85 procenta, vyplývá z dat ATO-Mediaresearch.

 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Rozpočet Ředitelství silnic a dálnic se zvýší o šest miliard

Letošní rozpočet Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vzrostl z původních 38 na 55 miliard korun. Příští rok se zvýší o dalších asi šest miliard. Na tiskové konferenci spojené s ukončením modernizace šestikilometrového úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí to v sobotu novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla by bez navýšení rozpočtu nebylo možné dokončit všechny plánované práce.

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při dvou nehodách na dálnici D4 poblíž Kytína ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice zůstává zčásti zavřená. Nikdo se vážně nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Směr na Prahu byl po 11:00 zprůjezdněn, směr na Strakonice bude kvůli odstraňování následků nehod a uklízení vozovky zavřený do odpoledních hodin.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu i na Strakonice se vytvořily na dálnici kolony, zavřený úsek mohou řidiči objet, ve směru na Strakonice je možné sjíždět na 18. kilometru na Mníšek pod Brdy nebo na 21. kilometru u Kytína.

Zdroj: ČTK
Další zprávy