Finanční ředitel v Sazce náhle skončil. Kvůli neshodám

Ekonomika Ekonomika
8. 10. 2010 12:38
Banky podle serveru iHNed požadují po Sazce další zástavy za úvěry
Hlavní důvod současných potíží Sazky
Hlavní důvod současných potíží Sazky | Foto: Bestsport

Praha - Náhlou personální změnu v nejužším vedení oznámila včera společnost Sazka. "Dosavadní finanční ředitel ing. Jan Prádler odchází po vzájemné dohodě, aby se mohl věnovat osobním aktivitám a se SAZKA, a.s., bude nadále spolupracovat externě," uvedl mluvčí Sazky v tiskovém prohlášení.

To ale následovalo až po zprávě, kterou zveřejnil server IHNed.cz. Podle něho byly důvodem rezignace Prádlera jeho neshody se šéfem Sazky Alešem Hušákem o směřování společnosti a zejména na stále se zhoršující situaci se splácením úvěrů za výstavbu O2 Arény. "Tento týden totiž opět zkrachovalo jednání se syndikátem bank, který měl prodloužit financování," píše iHNed.

Svým známým ve čtvrtek těsně před půlnocí Prádler poslal SMS v tomto znění:  "Kolegové, kamarádi, zítra končím po vzájemné dohodě ve všech funkcích v Sazce a ČSTV," uvedl v SMS. Dále situaci komentovat nechtěl.

Prádlera nahradí jeho zástupce

Podle iHNedu se záchranným plánem pro Sazku nesouhlasila Raiffeisenbank - ta podepsání dohody podmiňovala další zástavou ve výši nejméně půl miliardy korun. Ale Sazka ani akcionáři už nemají nic, co by mohli dát do zástavy.

Prádlera nahradí podle mluvčího společnosti Zdeňka Zikmunda jeho zástupce Martin Dařílek, který v Sazce působí od roku 1996, poslední tři roky jako zástupce finančího ředitele. Prádler byl v Sazce 15 let, od počátku na postu finančního ředitele. Před listopadovou revolucí byl místopředsedou pražského Městského výboru Socialistického svazu mládeže.

Zikmund také popřel to, že by měla Sazka nějaké úvěry po lhůtě splatnosti a podle něho jsou její vztahy se spolupracujícími bankami korektní.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy