Danone se v tichosti vrátilo do Kauflandu, spor končí

Tomáš Fránek
27. 4. 2013 9:50
Skončil jeden z největších sporů o dodávky zboží do tuzemských hypermarketů

Praha - Nenápadně, bez zvuků fanfár skončil jeden z největších sporů o dodávky zboží do tuzemských hypermarketů.

Deník Insider ve svém aktuálním vydání informoval, že největší výrobce jogurtů na světě, společnost Danone, už zase dodává svoje activie, actimely, dobré mámy a další výrobky do obchodů Kaufland.

Danone přestalo svoje výrobky do českého i slovenského Kauflandu posílat na začátku roku 2012, kdy po zvýšení DPH vyvrcholil vzájemný tlak řetězců na dodavatele potravin a opačně.

Podle údajů Potravinářské komory i firem z oboru řetězce chtěly, aby jejich dodavatelé snížili ceny až o osm procent. Tvrdší vyjednávací pozice řetězců přišla ve chvíli, kdy zákazníci výrazně omezili nákupy potravin.

V té samé době přitom výrazně vzrostly ceny surovin, a výrobci potravin proto chtěli od obchodníků dostat víc peněz. Danone podle inzerátů, které si na Slovensku platil Kaufland, chtělo masivně zvýšit ceny svých výrobků až o 14 procent.

Přečtěte si celou zprávu v placeném deníku Insider: Jak dopadla cenová válka? Kdo komu nakonec ustoupil a za jakých podmínek?

 

Právě se děje

před 44 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy