Český Kovosvit chystá miliardovou investici v Rusku

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
20. 3. 2013 21:45
Investice má být jen počátkem velké expanze na ruský trh, napsal deník Insider

Praha - Strojírenská společnost Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, kterou stoprocentně ovládá František Komárek (strýc miliardáře Karla Komárka ml., majitele skupiny KKCG), investuje v Rusku miliardu korun, informuje ve svém středečním vydání deník Insider.

Deník tuto investici popisuje jen jako začátek Komárkovy strojařské expanze na východ.

Kovosvit do Ruska vyváží už řadu let, v továrnách na celém území ruské federace je dnes v chodu kolem 2,5 tisíce jeho strojů. Do Ruska a na Ukrajinu směřuje přes 40 procent produkce Kovosvitu a právě tento trh má hlavní podíl na tom, že strojírenská firma ze Sezimova Ústí příliš nepociťuje dopady evropské krize.

"Ruský trh má pro nás velký potenciál, tak velký, že ho jako Kovosvit MAS sami ani nejsme schopni využít. Chceme proto pomoci vtáhnout do Ruska další české strojírenské společnosti, " citoval Insider Larisu Táborovou z představenstva Kovosvitu.

BYZNYS v placeném deníku Insider:

Jak bude vypadat expanze Františka Komárka do Ruska? Kde se vzal úspěch muže, na kterého při velkém dělení rodinného majetku klanu Komárků v roce 2009 zbyl nejmenší díl?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy