Český Kovosvit chystá miliardovou investici v Rusku

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
20. 3. 2013 21:45
Investice má být jen počátkem velké expanze na ruský trh, napsal deník Insider

Praha - Strojírenská společnost Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, kterou stoprocentně ovládá František Komárek (strýc miliardáře Karla Komárka ml., majitele skupiny KKCG), investuje v Rusku miliardu korun, informuje ve svém středečním vydání deník Insider.

Deník tuto investici popisuje jen jako začátek Komárkovy strojařské expanze na východ.

Kovosvit do Ruska vyváží už řadu let, v továrnách na celém území ruské federace je dnes v chodu kolem 2,5 tisíce jeho strojů. Do Ruska a na Ukrajinu směřuje přes 40 procent produkce Kovosvitu a právě tento trh má hlavní podíl na tom, že strojírenská firma ze Sezimova Ústí příliš nepociťuje dopady evropské krize.

"Ruský trh má pro nás velký potenciál, tak velký, že ho jako Kovosvit MAS sami ani nejsme schopni využít. Chceme proto pomoci vtáhnout do Ruska další české strojírenské společnosti, " citoval Insider Larisu Táborovou z představenstva Kovosvitu.

BYZNYS v placeném deníku Insider:

Jak bude vypadat expanze Františka Komárka do Ruska? Kde se vzal úspěch muže, na kterého při velkém dělení rodinného majetku klanu Komárků v roce 2009 zbyl nejmenší díl?

 

Právě se děje

před 1 minutou

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy