České cestovní kanceláře kupují a staví vlastní hotely

rg
10. 9. 2007 12:30
Zájem je především o Bulharsko, ale i ostatní přímořské země.
Plánovaný hotel v Bulharsku
Plánovaný hotel v Bulharsku | Foto: Alexandrie

Praha - Mezi českými cestovními kancelářemi narůstá trend nakupování hotelů v destinacích jejich zájezdů. Je to pro ně ekonomicky výhodnější než pronajímat služby od místních hoteliérů. Největší zájem je o Bulharsko. Se zjištěním přišla MF Dnes.

Například CK Alexandria tam již jeden hotel vlastní a další komplex začala stavět. Část kapacity bude využívat sama a zbytek bude rozprodán. Alexandria stihla získat povolení pro stavbu ještě před zákazem výstavby v menší než stometrové vzdálenosti od pláže. Ceny nemovitostí v Bulharsku prudce stoupají. Tím nabývá projekt Alexandrie na lukrativnosti. Komplex by měl být dokončen příští rok.

Podobné záměry v Bulharsku mají i ostatní cestovní kanceláře, kupříkladu Čedok. CK Exim Tours by pro změnu stála o hotely v Řecku a Turecku a Blue Style o Turecko a Egypt.

Dále čtěte o cestovních kancelářích:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy