České banky šetří, nově už i na propiskách

Petra Pelantová, Euro.cz
6. 5. 2009 12:58
Optimalizace nákladů se zaměřila hlavně na provoz firem
Foto: Reuters

Praha - Krizové plány tuzemských bankovních domů jdou do nejmenšího detailu. V rámci úsporných opatření tak srazily takřka na nulu i rozpočty na kancelářské potřeby.

Šetříme, kde se dá, říkají. "Banky dostaly z centrál příkaz, aby letos v lednu a únoru nenakupovaly žádné kancelářské potřeby, případně jen to nejnutnější. Výsledkem je, že naše tržby od bank jsou v tomto období na minimu," řekl zástupce obchodního ředitele dodavatele kancelářských potřeb Activa Martin Holoubek.

Další firmy potvrzují podobné zkušenosti. "V souvislosti s krizí lze sledovat změny nákupního chování bankovního sektoru. Je nezpochybnitelné, že se banky snaží nalézt způsoby, jak ušetřit. Šetří zejména na výrobě formulářů, propagačních předmětů, reklamních letáků a dalších tiskovin," uvedl obchodní ředitel pro korporátní zákazníky specialisty na kancelářské potřeby Office Depot Roman Tuzar.

Banky o svých úsporách jen nerady mluví, škrty v rozpočtech na kancelářské produkty přiznaly jen některé.

"Optimalizace nákladů se zaměřila především na náklady provozní, tedy včetně kancelářských a personálních. Důraz klademe i na efektivní využívání stávajících zdrojů," reagoval mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

Například Česká spořitelna nechtěla dramatický propad výdajů na kancelářské služby komentovat. "Kontrola nákladů pro nás byla vždy důležitá. Již léta pracujeme na omezení plýtvání. Naši nákladovou politiku máme dlouhodobě pod kontrolou, aby neměla nepříznivý dopad na naše služby, produkty a klientské pohodlí," sdělila za banku Kristýna Havligerová.

Původní verzi článku najdete ZDE
 

 

Právě se děje

před 8 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá CDU zahájila druhou část svého sjezdu, na kterém zvolí předsedu. Delegáti vyberou mezi Merzem, Laschetem a Röttgenem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy