České banky šetří, nově už i na propiskách

Petra Pelantová, Euro.cz
6. 5. 2009 12:58
Optimalizace nákladů se zaměřila hlavně na provoz firem
Foto: Reuters

Praha - Krizové plány tuzemských bankovních domů jdou do nejmenšího detailu. V rámci úsporných opatření tak srazily takřka na nulu i rozpočty na kancelářské potřeby.

Šetříme, kde se dá, říkají. "Banky dostaly z centrál příkaz, aby letos v lednu a únoru nenakupovaly žádné kancelářské potřeby, případně jen to nejnutnější. Výsledkem je, že naše tržby od bank jsou v tomto období na minimu," řekl zástupce obchodního ředitele dodavatele kancelářských potřeb Activa Martin Holoubek.

Další firmy potvrzují podobné zkušenosti. "V souvislosti s krizí lze sledovat změny nákupního chování bankovního sektoru. Je nezpochybnitelné, že se banky snaží nalézt způsoby, jak ušetřit. Šetří zejména na výrobě formulářů, propagačních předmětů, reklamních letáků a dalších tiskovin," uvedl obchodní ředitel pro korporátní zákazníky specialisty na kancelářské potřeby Office Depot Roman Tuzar.

Banky o svých úsporách jen nerady mluví, škrty v rozpočtech na kancelářské produkty přiznaly jen některé.

"Optimalizace nákladů se zaměřila především na náklady provozní, tedy včetně kancelářských a personálních. Důraz klademe i na efektivní využívání stávajících zdrojů," reagoval mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

Například Česká spořitelna nechtěla dramatický propad výdajů na kancelářské služby komentovat. "Kontrola nákladů pro nás byla vždy důležitá. Již léta pracujeme na omezení plýtvání. Naši nákladovou politiku máme dlouhodobě pod kontrolou, aby neměla nepříznivý dopad na naše služby, produkty a klientské pohodlí," sdělila za banku Kristýna Havligerová.

Původní verzi článku najdete ZDE
 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Jedny z nejprodávanějších amerických novin USA Today poprvé podpořily do voleb jednoho z kandidátů

Redakční rada jednoho z nejprodávanějších amerických deníků USA Today dnes podpořila do prezidentských voleb demokrata Joea Bidena. Je to přitom poprvé, co se list postavil za jednoho z kandidátů od svého založení v roce 1982. Podobný krok již letos učinilo několik dalších periodik.

"Není to něco, co bychom dělali zlehka či s nadšením," uvedl šéf redakční rady USA Today Bill Stenberg. "V roce 2016 nedokázali konzervativní členové jít o krok dál a podpořit Hillary Clintonovou," pokračoval s tím, že před čtyřmi roky list jen nabádal svoje čtenáře, aby nevolili Trumpa, nicméně podporu nevyslovil nikomu.

"Nyní, když je to otázka Joea Bidena proti Donaldu Trumpovi, byla v radě plná shoda nejen na tom postavit se znovu proti Donaldu Trumpovi, ale udělat krok navíc a podpořit Joea Bidena, který je méně polarizující a kontroverzní postavou než Clintonová," dodal Stenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy