Černý pátek odstartoval v USA předvánoční nákupy

Černý pátek odstartoval v USA předvánoční nákupy
Přestože řada obchodů otvírá na Black Friday v nezvykle časné ranní hodiny, někteří neváhají na ulici před vchodem nocovat. Tak si zajistí dobrou pozici ve frontě a mají větší šanci ukořistit zboží s největší slevou.
Přestože se slevy vztahují na celý sortiment zboží, nejčastěji vyrážejí Američané nakupovat na Černý pátek elektroniku.
Lidé často přicházejí do obchodu dobře připraveni a jdou pro určité zboží najisto. Rychlost se vyplácí - zboží s nejvýhodnější cenou bývá v prodejně obvykle jen v pár kusech.
Zatímco někteří využijí slevy na jedinou věc, jiní nakoupí dárky pro celou rodinu. Podobně výhodné nabídky se totiž po zbytek roku nedočkají.
Foto: Reuters
Veronika Skálová Veronika Skálová
27. 11. 2009 13:35

New York - Od západního na východní pobřeží ve směru časových pásem postupovala dnes v USA masivní vlna slev. Takzvaný Černý pátek, který je synonymem výhodných nákupů, letos vyšel na den těsně následující Den díkůvzdání. Miliony Američanů se tak v noci vydaly čekat, až otevřou obchody a nabídnou zlevněné zboží.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy