Byznys kolem české krásy se mění, Maláčová má obě Miss

Anna Veškrnová
4. 5. 2010 13:10
Ředitelka České Miss Michaela Maláčová převzala vedení nad konkurenční Miss ČR
Michaela Maláčová s manželem, uhlobaronem Zdeňkem Bakalou.
Michaela Maláčová s manželem, uhlobaronem Zdeňkem Bakalou. | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - Ředitelka České Miss Michaela Maláčová převzala vedení nad konkurenční Miss ČR.

"Stala jsem se hlavní organizátorkou soutěže Miss ČR a jsem ráda, že po letech konfrontace začíná období pozitivní spolupráce," řekla společenské rubrice Aktuálně.cz Maláčová, která tak slaví velký obchodní triumf.

Soutěže krásy si v Česku konkurovaly od roku 2005, tehdy totiž Maláčová přišla s novým projektem České Miss.

"Ráda přeberu odpovědnost za budoucnost soutěží krásy v Česku. Je to pro mne další profesní výzva a zároveň ocenění naší dosavadní práce," dodává Maláčová.

Kuchařová má padáka

Vlastník soutěže Miss ČR, společnost Central Group, se zároveň k dnešnímu dni dohodl na ukončení spolupráce se stávajícím realizačním týmem Miss ČR.

O jaký byznys jde?

  • Původní zakladatel soutěže Miss ČR Miloslav Zapletal prodal pořádající agenturu APK/2 na jaře 2008 podnikateli Janu Moťovskému.
  • Přesná cena transakce nebyla oznámena, podle ČT činila přes 60 milionů korun.
  • Po Moťovském, který zmizel v jižní Francii a od té doby je pohřešován, agenturu krátce řídila jeho manželka, ta ji pak prodala developerské společnosti Central Group. Firma koupila APK/2za 38 milionů korun.
  • Tržby APK/2 se pohybují kolem 50 milionů korun.

Čtěte také

  • Další zprávy o Miss, Michaele Maláčové a Taťáně Kuchařové naleznete ve společenském magazínu Bleskově.cz - zde

Taťána Kuchařová již nadále nebude prezidentkou Miss ČR. Zároveň končí i Jiří Adamec jako ředitel soutěže a Miloš Zapletal jako poradce.

Zůstanou obě soutěže?

Podle uzavřené dohody budou obě soutěže do budoucna úzce organizačně a marketingově spolupracovat.

O finální podobě obou soutěží se zatím bude jednat, Maláčová by ale ráda udržela existenci České Miss i Miss ČR.

"Nyní teprve zahájíme jednání s obchodními partnery obou soutěží a televizemi, které odpoví na otázku, jak bude vypadat podoba soutěží krásy v budoucnu, já sama bych ráda udržela obě soutěže," prohlásila Maláčová, která informace o podobě klání krásy zveřejní v půlce června.

Pokud ale obě soutěže budou zachované, je nad míru jasné, že bude chtít Maláčová zachránit reputaci upadajicí Miss ČR.

Nepovedená Česko Slovenská Miss

Před pár týdny po estradní nepodařené show Česko Slovenská Miss totiž vydala hodně emotivní prohlášení. "Jsme pohoršeni úrovní a obsahem tohoto pořadu. Diváci byli svědky matoucí a nekvalitní estrády, která neměla nic společného s jakoukoliv národní či mezinárodní soutěží krásy," nešetřila tehdy krititkou Maláčová.

Hned po show se navíc rozpoutal boj o tom komu vlastně patří účast na Miss Earth.

Tehdy totiž Taťána Kuchařová v přímém přenosu mylně informovala diváky o tom, že Miss ČR získala licenci na mezinárodní soutěž krásy Miss Earth. Přitom práva získala právě Malačová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy