Byznys kolem české krásy se mění, Maláčová má obě Miss

Anna Veškrnová
4. 5. 2010 13:10
Ředitelka České Miss Michaela Maláčová převzala vedení nad konkurenční Miss ČR
Michaela Maláčová s manželem, uhlobaronem Zdeňkem Bakalou.
Michaela Maláčová s manželem, uhlobaronem Zdeňkem Bakalou. | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - Ředitelka České Miss Michaela Maláčová převzala vedení nad konkurenční Miss ČR.

"Stala jsem se hlavní organizátorkou soutěže Miss ČR a jsem ráda, že po letech konfrontace začíná období pozitivní spolupráce," řekla společenské rubrice Aktuálně.cz Maláčová, která tak slaví velký obchodní triumf.

Soutěže krásy si v Česku konkurovaly od roku 2005, tehdy totiž Maláčová přišla s novým projektem České Miss.

"Ráda přeberu odpovědnost za budoucnost soutěží krásy v Česku. Je to pro mne další profesní výzva a zároveň ocenění naší dosavadní práce," dodává Maláčová.

Kuchařová má padáka

Vlastník soutěže Miss ČR, společnost Central Group, se zároveň k dnešnímu dni dohodl na ukončení spolupráce se stávajícím realizačním týmem Miss ČR.

O jaký byznys jde?

  • Původní zakladatel soutěže Miss ČR Miloslav Zapletal prodal pořádající agenturu APK/2 na jaře 2008 podnikateli Janu Moťovskému.
  • Přesná cena transakce nebyla oznámena, podle ČT činila přes 60 milionů korun.
  • Po Moťovském, který zmizel v jižní Francii a od té doby je pohřešován, agenturu krátce řídila jeho manželka, ta ji pak prodala developerské společnosti Central Group. Firma koupila APK/2za 38 milionů korun.
  • Tržby APK/2 se pohybují kolem 50 milionů korun.

Čtěte také

  • Další zprávy o Miss, Michaele Maláčové a Taťáně Kuchařové naleznete ve společenském magazínu Bleskově.cz - zde

Taťána Kuchařová již nadále nebude prezidentkou Miss ČR. Zároveň končí i Jiří Adamec jako ředitel soutěže a Miloš Zapletal jako poradce.

Zůstanou obě soutěže?

Podle uzavřené dohody budou obě soutěže do budoucna úzce organizačně a marketingově spolupracovat.

O finální podobě obou soutěží se zatím bude jednat, Maláčová by ale ráda udržela existenci České Miss i Miss ČR.

"Nyní teprve zahájíme jednání s obchodními partnery obou soutěží a televizemi, které odpoví na otázku, jak bude vypadat podoba soutěží krásy v budoucnu, já sama bych ráda udržela obě soutěže," prohlásila Maláčová, která informace o podobě klání krásy zveřejní v půlce června.

Pokud ale obě soutěže budou zachované, je nad míru jasné, že bude chtít Maláčová zachránit reputaci upadajicí Miss ČR.

Nepovedená Česko Slovenská Miss

Před pár týdny po estradní nepodařené show Česko Slovenská Miss totiž vydala hodně emotivní prohlášení. "Jsme pohoršeni úrovní a obsahem tohoto pořadu. Diváci byli svědky matoucí a nekvalitní estrády, která neměla nic společného s jakoukoliv národní či mezinárodní soutěží krásy," nešetřila tehdy krititkou Maláčová.

Hned po show se navíc rozpoutal boj o tom komu vlastně patří účast na Miss Earth.

Tehdy totiž Taťána Kuchařová v přímém přenosu mylně informovala diváky o tom, že Miss ČR získala licenci na mezinárodní soutěž krásy Miss Earth. Přitom práva získala právě Malačová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy