Babiš může převzít Rádio Impuls, souhlasí i ÚOHS

Ekonomika Petr Kučera Ekonomika, Petr Kučera
22. 1. 2014 11:10
Majitel Agrofertu a politik posiluje, rádio je dlouhodobě nejposlouchanější
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Reuters

Brno - Skupina Agrofert podnikatele a politika Andreje Babiše může převzít společnost Londa provozující rozhlasovou stanici Impuls. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes oznámil, že se spojením, respektive s převodem, souhlasí.

Agrofert získá vedle celostátního Rádia Impuls také lokální pražskou stanici RockZone 105,9 a společnost LIN, zprostředkovatele reklamy v rádiích skupiny Londa.

Rádio Impuls je dlouhodobě nejposlouchanější v Česku, na rozhlasovém trhu má nyní podíl zhruba 12,5 procenta.

„Aktivity skupin Agrofert a Londa se horizontálně nepřekrývají, neboť nabyvatel doposud nepůsobil v oblasti rozhlasového vysílání, poskytování inzertního (reklamního) prostoru v rádiích. Zjištěný překryv aktivit v oblasti internetové inzerce je pak zcela marginální," uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém rozhodnutí.

Posuzovaná fúze podle úřadu nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby měla za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v dotčených oblastech.

Na začátku ledna schválila transakci i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Babiš do médií vstoupil předloni založením bezplatného týdeníku 5plus2. Loni koupil společnost Mafra vydávající mimo jiné deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny či Metro a web iDnes.cz

Na konci listopadu Agrofert oznámil, že uzavřel smlouvu o smlouvě budoucí o koupi společnosti Londa, prodej podléhal právě schválení regulačních úřadů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Německo podle kancléře Scholze zvažuje, jestli zatím nezachová jaderné elektrárny

Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země definitivně zastavila výrobu energie z jádra. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků včetně těch vládních požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.

Scholz na úvod konference řekl, že největší výzvou nejen pro Německo zůstává ruský vpád na Ukrajinu a jeho dopady. "Hlavním cílem vlády je nezávislost Německa na fosilních zdrojích energie," řekl s tím, že důvody jsou ekologické i bezpečnostní. Kvůli válce jsou nyní nejisté dodávky ruského plynu do Evropy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy