Židle k pracovnímu stolu: jde o vaše zdraví a pohodlí

Andrea Berniová
14. 12. 2012 12:23
Právě židle, na které sedíte každý den několik hodin, může ovlivnit i to, jak se při práci budete cítit
Vyberte takovou židli, na které se vám bude sedět dobře
Vyberte takovou židli, na které se vám bude sedět dobře | Foto: Reuters

Pracujete i doma? V tom případě byste měli sedět u pevného stolu a na židli, která je k dlouhému sezení určená. Nejlepší je, když máte na práci vyhrazenou vlastní místnost - pracovnu či pracovní kout, tedy klidné místo uzpůsobené vaší práci. V pracovně by měly být různé skříňky a poličky, kam můžete přehledně uspořádat veškeré pracovní materiály. Důležité je také dostatečné osvětlení, ze kterého vás ale nebudou bolet oči. Pozornost věnujte i výběru pracovního stolu a hlavně židle. Víte, jak by měla vypadat židle, na které sedíte dlouho a skoro každý den?

Židle by měla být polohovatelná

Správný výběr židle k pracovnímu stolu je velmi důležitý. Pokud si totiž koupíte židli, která pro vás není vhodná, pravděpodobně na ní budete sedět nesprávně. Tím riskujete nejen bolest zad a únavu, ale po nějaké době i problémy se zdravím.

Jak by tedy měla vypadat židle k pracovnímu stolu? Určitě vyberte tu, která je polohovatelná. Můžete si tak výšku sedací části snadno nastavit podle sebe. U stolu byste se neměli hrbit, takže židli nenastavujte do příliš vysoké pozice. Židle by také měla být točicí a mít kolečka. Z takové židle se vám bude snadno vstávat a bez problémů se během chvíle otočíte, abyste třeba ze skříňky vyndali materiály, které potřebujete.

Navštivte specializovaný obchod

Židle, na které prosedíte denně několik hodin, musí být pohodlná, ale zároveň pevná a stabilní. Nebojte se v obchodě každou židli vyzkoušet. Lepší je vybírat židli v obchodě, kde se na ně specializují. Nabídnou vám mnohem širší sortiment než klasický obchod s nábytkem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy