Výstava o proměnách českých památek UNESCO

Výstava o proměnách českých památek UNESCO
Český Krumlov, pohled na město a státní hrad a zámek, stav v roce 2010.
Český Krumlov , západní část jižního průčelí Horního hradu před restaurováním.
Český Krumlov , Latrán, v pozadí bývalý kostel sv. Jošta, stav v roce 2012.
Brno - Vila Tugendhat , průběh oprav v letech 2010-2012.
Foto: Ladislav Bezděk
Věra Tůmová
8. 10. 2012 12:00

Netradičním způsobem představuje české památky UNESCO výstava na pražské Staroměstské radnici. Připomíná, že péče o kulturní dědictví se skládá z mozaiky drobných i větších oprav, konzervací, restaurování a v některých případech i rekonstrukčních prací. Výstava v Sále architektů trvá do 18. listopadu 2012. Tady je menší ochutnávka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy