Příčky vám pomohou rozdělit interiér

Andrea Berniová
13. 11. 2012 10:47
Pokud chcete z velké místnosti udělat dvě menší, je příčka tím správným řešením
Montáž sádrokartonových příček není obtížná
Montáž sádrokartonových příček není obtížná | Foto: Panel Plus

Vyhovuje vám rozložení místností ve vašem bytě či domě? Možná byste raději měli větší obývací pokoj a menší kuchyni, nebo by bylo ideální rozdělit jeden zbytečně velký pokoj na dva menší. S tím může pomoci stavební příčka.

Co se týče materiálu, může být příčka postavena třeba z pórobetonu. Jde o lehký materiál, který ale dobře izoluje. Je možné postavit zeď z klasických cihel. Pokud ale stavíte příčku v podkroví, je lepší použít lehčí materiály, obzvlášť když podlaha nemá příliš velkou nosnost. Pokud navíc víte, že za pár let se možná bude příčka stejně bourat, je lepší použít pórobeton, anebo sádrokarton. Jejich odstraňování je mnohem jednodušší než bourání cihlové zdi.

Sádrokarton může mít různé vlastnosti

Sádrokarton je oblíbeným materiálem pro stavbu příček. Existují různé druhy sádrokartonových desek. Vybírejte podle toho, jakou vlastnost by podle vás měla příčka mít. Sádrokarton může být velmi odolný proti požáru, některé typy desek dokážou lépe akusticky izolovat, anebo jsou odolnější. Sádrokartonové desky s impregnační vrstvou zase velmi dobře odolávají vlhkosti, a proto se hodí do kuchyně či koupelny. Je jen na vás, které vlastnosti dáte přednost.

Existují také mobilní příčky. Jejich výhodou je rychlá montáž téměř bez nepořádku a hlavně možnost je bez problémů přesouvat. Pokud tedy chcete interiér nějakým způsobem rozčlenit, ale přesným rozmístěním si zatím nejste zcela jistí, volte právě mobilní neboli přestavitelné příčky. Můžete jejich polohu měnit, kdykoli potřebujete. Co se týče jejich povrchu, mohou vypadat jako klasická stěna. Možná se vám ale bude líbit příčka, která vypadá jako ze dřeva.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 5 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 5 hodinami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 6 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy