Chcete posunout dům o pár metrů? Podívejte se, jak na to šli ve Švýcarsku

Chcete posunout dům o pár metrů? Podívejte se, jak na to šli ve Švýcarsku
Aby byla historická budova, která se přesouvá, poznat hned i z velké dálky, zdobí ji hrozny červených balónků na střeše.
Putující kolos na curyšském nádraží váží 6200 tun a měří zhruba 80 metrů.
První metry posunu tak má tento "dům na kolečkách" už za sebou.
Přesun budovy se uskutečnil 60 metrů směrem na západ od původního místa.
Foto: Reuters
Věra Tůmová
23. 5. 2012 18:31

Na železniční stanici Oerlikon ve švýcarském Curychu si tolik vážili 123 let staré administrativní budovy, že ji místo zbourání přesunuli o pár desítek metrů dál v rámci nádraží. Posun domu na sedmém největším švýcarském nádraží se uskutečnil 22. a 23. května 2012.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy