Foto: Cenu architektů získala chata u Máchova jezera

Foto: Cenu architektů získala chata u Máchova jezera
Chata, oceněná letošní Grand Prix architektů, vznikla v loňském roce místo starší stavby na břehu jezera. Snaží se respektovat charakter místa.
Pavel Nasadil a Jan Horký z ateliéru FAM architekti v návrhu zohlednili hlavně funkčnost chaty, která je obyvatelná celoročně, ale také krásné výhledy z vnitřku chaty na jezero a jeho okolí.
Dřevěné latě tvořící fasádu celé chaty souzní s okolním lesem, na posuvných i pevných okenicích fungují také jako bezpečnostní prvek.
Do chaty se vstupuje posuvným oknem ze širokého schodiště.
Foto: Tomáš Balej
Veronika Skálová Veronika Skálová
25. 7. 2015 21:20
Fotogalerie: Letošní Grand Prix architektů vyhrála z 88 přihlášených staveb ta nejmenší. Jednoduchá stavba skvěle zapadá do lesa.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy