Central Group dokončil tři nové projekty

Veronika Skálová Veronika Skálová
22. 1. 2012 11:51
Z celkem 312 bytů jsou tři čtvrtiny prodané
Developer: Central Group Projekt: Prague Towers, Stodůlky Počet bytů aktuálně v nabídce: 282 / 186 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (25 až 119 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 25 m2, 1.425.402 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.233.055 Kč Nejvyšší v současnosti realizovaná obytná stavba v Praze nabídne více než 280 luxusních bytů. Bytový dům má podobu dvou věží s 21 nadzemními patry.
Developer: Central Group Projekt: Prague Towers, Stodůlky Počet bytů aktuálně v nabídce: 282 / 186 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (25 až 119 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 25 m2, 1.425.402 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.233.055 Kč Nejvyšší v současnosti realizovaná obytná stavba v Praze nabídne více než 280 luxusních bytů. Bytový dům má podobu dvou věží s 21 nadzemními patry. | Foto: Central Group

Praha - Celkem tři nové projekty dostavěla v Praze ještě před koncem loňského roku developerská společnost Central Group.

Nejvíce bytů nabízí rezidence Prague Towers ve Stodůlkách. Ve dvou věžích je celkem 282 bytů od nejmenších 1+kk až po 4+kk.

"Ceny se zde pohybují od 36 500 do 58 900 Kč vč. DPH za m2. V absolutních částkách se pak jedná o rozmezí od 1,7 milionů Kč do 6,5 milionů Kč vč. DPH. Bytový dům stojí nedaleko chráněné krajinné oblasti Prokopského a Dalejského údolí a je vzdálen jen pět minut chůze od stanice metra B Lužiny," uvedl developer ve zprávě.

Další dva projekty naopak nabízí komornější bydlení v malých bytových domech - jde o výstavbu Spořická v Praze 8 - Dolních Chabrech a Rezidenci Nad Dalejským údolím ve Stodůlkách.

"Tyto lokality jsou prodejně velmi úspěšné. Z celkem 312 bytů je nyní v době dokončení prodáno již 77 procent a o dalších bytech se v současnosti vede jednání s klienty," uvedl  Jiří Vajner, obchodní ředitel Central Group.

Prodej nových bytů v developerských projektech v loňském roce podpořil zejména výhled na zvýšení snížené sazby DPH, do které spadá právě nové bydlení. Developeři tohoto efektu ještě využili masivními kampaněmi. Loni lidé zaplatili za nový byt DPH 10 procent, letos je to 14,5 procenta. Směrodatné je přitom datum uskutečnění platby, ne termín kolaudace či dokončení projektu.

Další zvýšení snížené sazby DPH se chystá za rok, účinek ale podle expertů nebude jeho vliv na poptávku po novém bydlení tak masivní. Vzhledem k očekávanému útlumu ekonomiky podle nich realitní trh rozhodně nečeká překotný růst, naopak, oproti letošnímu roku může přijít opětovné zpomalení.

To berou na vědomí i developeři a přizpůsobují tomu načasování plánovaných projektů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy