Central Group dokončil tři nové projekty

Veronika Skálová Veronika Skálová
22. 1. 2012 11:51
Z celkem 312 bytů jsou tři čtvrtiny prodané
Developer: Central Group Projekt: Prague Towers, Stodůlky Počet bytů aktuálně v nabídce: 282 / 186 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (25 až 119 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 25 m2, 1.425.402 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.233.055 Kč Nejvyšší v současnosti realizovaná obytná stavba v Praze nabídne více než 280 luxusních bytů. Bytový dům má podobu dvou věží s 21 nadzemními patry.
Developer: Central Group Projekt: Prague Towers, Stodůlky Počet bytů aktuálně v nabídce: 282 / 186 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (25 až 119 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 25 m2, 1.425.402 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.233.055 Kč Nejvyšší v současnosti realizovaná obytná stavba v Praze nabídne více než 280 luxusních bytů. Bytový dům má podobu dvou věží s 21 nadzemními patry. | Foto: Central Group

Praha - Celkem tři nové projekty dostavěla v Praze ještě před koncem loňského roku developerská společnost Central Group.

Nejvíce bytů nabízí rezidence Prague Towers ve Stodůlkách. Ve dvou věžích je celkem 282 bytů od nejmenších 1+kk až po 4+kk.

"Ceny se zde pohybují od 36 500 do 58 900 Kč vč. DPH za m2. V absolutních částkách se pak jedná o rozmezí od 1,7 milionů Kč do 6,5 milionů Kč vč. DPH. Bytový dům stojí nedaleko chráněné krajinné oblasti Prokopského a Dalejského údolí a je vzdálen jen pět minut chůze od stanice metra B Lužiny," uvedl developer ve zprávě.

Další dva projekty naopak nabízí komornější bydlení v malých bytových domech - jde o výstavbu Spořická v Praze 8 - Dolních Chabrech a Rezidenci Nad Dalejským údolím ve Stodůlkách.

"Tyto lokality jsou prodejně velmi úspěšné. Z celkem 312 bytů je nyní v době dokončení prodáno již 77 procent a o dalších bytech se v současnosti vede jednání s klienty," uvedl  Jiří Vajner, obchodní ředitel Central Group.

Prodej nových bytů v developerských projektech v loňském roce podpořil zejména výhled na zvýšení snížené sazby DPH, do které spadá právě nové bydlení. Developeři tohoto efektu ještě využili masivními kampaněmi. Loni lidé zaplatili za nový byt DPH 10 procent, letos je to 14,5 procenta. Směrodatné je přitom datum uskutečnění platby, ne termín kolaudace či dokončení projektu.

Další zvýšení snížené sazby DPH se chystá za rok, účinek ale podle expertů nebude jeho vliv na poptávku po novém bydlení tak masivní. Vzhledem k očekávanému útlumu ekonomiky podle nich realitní trh rozhodně nečeká překotný růst, naopak, oproti letošnímu roku může přijít opětovné zpomalení.

To berou na vědomí i developeři a přizpůsobují tomu načasování plánovaných projektů.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy