reklama
 
 

Central Group dokončil tři nové projekty

22. 1. 2012 11:51
Z celkem 312 bytů jsou tři čtvrtiny prodané

Praha - Celkem tři nové projekty dostavěla v Praze ještě před koncem loňského roku developerská společnost Central Group.

Nejvíce bytů nabízí rezidence Prague Towers ve Stodůlkách. Ve dvou věžích je celkem 282 bytů od nejmenších 1+kk až po 4+kk.

"Ceny se zde pohybují od 36 500 do 58 900 Kč vč. DPH za m2. V absolutních částkách se pak jedná o rozmezí od 1,7 milionů Kč do 6,5 milionů Kč vč. DPH. Bytový dům stojí nedaleko chráněné krajinné oblasti Prokopského a Dalejského údolí a je vzdálen jen pět minut chůze od stanice metra B Lužiny," uvedl developer ve zprávě.

Další dva projekty naopak nabízí komornější bydlení v malých bytových domech - jde o výstavbu Spořická v Praze 8 - Dolních Chabrech a Rezidenci Nad Dalejským údolím ve Stodůlkách.

"Tyto lokality jsou prodejně velmi úspěšné. Z celkem 312 bytů je nyní v době dokončení prodáno již 77 procent a o dalších bytech se v současnosti vede jednání s klienty," uvedl  Jiří Vajner, obchodní ředitel Central Group.

Prodej nových bytů v developerských projektech v loňském roce podpořil zejména výhled na zvýšení snížené sazby DPH, do které spadá právě nové bydlení. Developeři tohoto efektu ještě využili masivními kampaněmi. Loni lidé zaplatili za nový byt DPH 10 procent, letos je to 14,5 procenta. Směrodatné je přitom datum uskutečnění platby, ne termín kolaudace či dokončení projektu.

Další zvýšení snížené sazby DPH se chystá za rok, účinek ale podle expertů nebude jeho vliv na poptávku po novém bydlení tak masivní. Vzhledem k očekávanému útlumu ekonomiky podle nich realitní trh rozhodně nečeká překotný růst, naopak, oproti letošnímu roku může přijít opětovné zpomalení.

To berou na vědomí i developeři a přizpůsobují tomu načasování plánovaných projektů.

autor: Veronika Skálová | 22. 1. 2012 11:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama