Central Group dokončil tři nové projekty

Veronika Skálová Veronika Skálová
22. 1. 2012 11:51
Z celkem 312 bytů jsou tři čtvrtiny prodané
Developer: Central Group Projekt: Prague Towers, Stodůlky Počet bytů aktuálně v nabídce: 282 / 186 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (25 až 119 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 25 m2, 1.425.402 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.233.055 Kč Nejvyšší v současnosti realizovaná obytná stavba v Praze nabídne více než 280 luxusních bytů. Bytový dům má podobu dvou věží s 21 nadzemními patry.
Developer: Central Group Projekt: Prague Towers, Stodůlky Počet bytů aktuálně v nabídce: 282 / 186 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (25 až 119 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 25 m2, 1.425.402 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.233.055 Kč Nejvyšší v současnosti realizovaná obytná stavba v Praze nabídne více než 280 luxusních bytů. Bytový dům má podobu dvou věží s 21 nadzemními patry. | Foto: Central Group

Praha - Celkem tři nové projekty dostavěla v Praze ještě před koncem loňského roku developerská společnost Central Group.

Nejvíce bytů nabízí rezidence Prague Towers ve Stodůlkách. Ve dvou věžích je celkem 282 bytů od nejmenších 1+kk až po 4+kk.

"Ceny se zde pohybují od 36 500 do 58 900 Kč vč. DPH za m2. V absolutních částkách se pak jedná o rozmezí od 1,7 milionů Kč do 6,5 milionů Kč vč. DPH. Bytový dům stojí nedaleko chráněné krajinné oblasti Prokopského a Dalejského údolí a je vzdálen jen pět minut chůze od stanice metra B Lužiny," uvedl developer ve zprávě.

Další dva projekty naopak nabízí komornější bydlení v malých bytových domech - jde o výstavbu Spořická v Praze 8 - Dolních Chabrech a Rezidenci Nad Dalejským údolím ve Stodůlkách.

"Tyto lokality jsou prodejně velmi úspěšné. Z celkem 312 bytů je nyní v době dokončení prodáno již 77 procent a o dalších bytech se v současnosti vede jednání s klienty," uvedl  Jiří Vajner, obchodní ředitel Central Group.

Prodej nových bytů v developerských projektech v loňském roce podpořil zejména výhled na zvýšení snížené sazby DPH, do které spadá právě nové bydlení. Developeři tohoto efektu ještě využili masivními kampaněmi. Loni lidé zaplatili za nový byt DPH 10 procent, letos je to 14,5 procenta. Směrodatné je přitom datum uskutečnění platby, ne termín kolaudace či dokončení projektu.

Další zvýšení snížené sazby DPH se chystá za rok, účinek ale podle expertů nebude jeho vliv na poptávku po novém bydlení tak masivní. Vzhledem k očekávanému útlumu ekonomiky podle nich realitní trh rozhodně nečeká překotný růst, naopak, oproti letošnímu roku může přijít opětovné zpomalení.

To berou na vědomí i developeři a přizpůsobují tomu načasování plánovaných projektů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 3 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy