Ve Škodě Auto skončilo kolektivní vyjednávání, zaměstnanci dostanou prémii

ČTK ČTK
26. 11. 2020 11:55
Ve Škodě Auto skončilo kolektivní vyjednávání o roční pracovní době a sociálních nákladech pro rok 2021. Na listopadové výplatní pásce zaměstnanců se objeví prémie.
Fabrika v Mladé Boleslavi. V listopadu se začal vyrábět elektromobil Enyaq.
Fabrika v Mladé Boleslavi. V listopadu se začal vyrábět elektromobil Enyaq. | Foto: Škoda Auto

V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto skončilo kolektivní vyjednávání o roční pracovní době a sociálních nákladech pro rok 2021. Navýšily se některé benefity, zaměstnanci zároveň v listopadové mzdě obdrží nově vyjednanou jednorázovou prémii 4000 korun, informoval vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera a týdeník Škodovácký odborář.

Na podzimní část kolektivního vyjednávání pravidelně navazuje začátkem nového roku další část vyjednávání o růstu mezd. V příštím roce se ale vyjednávání konat nebude, jelikož odbory letos uzavřely s automobilkou kolektivní smlouvu na dva roky.

Podle odborového předáka Jaroslava Povšíka se podařilo vyjednat nejlepší možnou podobu roční pracovní doby pro rok 2021. "Zároveň došlo k dohodě o vyplacení jednorázové prémie ve výši 4000 korun v listopadové mzdě společně s výplatou druhé části zaručeného bonusu," řekl Povšík.

"Výsledkem dohody jsou dále úpravy celé řady benefitů pro zaměstnance," řekl Kotera. Firma například zvýší příspěvek po narození dítěte na 10 000 korun, zvýší se příspěvek zaměstnavatele na doplňkové penzijní spoření i dotace na hlavní jídlo. Zaměstnanci také mohou požádat o vyšší zápůjčku na modernizaci a rekonstrukci svého bydlení, lepší podmínky budou mít také u zápůjček na koupi nových i ojetých vozů.

Celozávodní dovolená bude první a druhý týden v srpnu 2021. "Je zcela zřejmé, že nejen v roce 2021, ale i v následujících letech budeme čelit vysokým nárokům a s plným nasazením budeme pracovat na udržení a posílení naší dobré pozice v zostřujícím se konkurenčním prostředí a na udržení pracovních míst," uvedl Povšík.

Kolektivní vyjednávání o růstu mezd skončilo letos v polovině března. Tarifní mzdy v automobilce Škoda Auto vzrostly od 1. dubna o 5,7 procenta, od 1. dubna 2021 se zvýší o dalších 2000 korun. Průměrná hrubá mzda zaměstnance, který je odměňován na základě tarifů, činila v roce 2018 ve společnosti 51 275 Kč.

 

Právě se děje

Další zprávy