Trabant vyjel na silnice před 60 lety. Z vysmívaného bakelitu se stalo kultovní auto

Foto: Eva Srpová
Jan Markovič Jan Markovič
7. 11. 2017 14:15
Tati, předjel tě Trabant! Hláška z filmu Na samotě u lesa z poloviny sedmdesátých let ukazuje, jak lidé plastovým vozítkem vyluzujícím charakteristický zvuk i zápach pohrdali. Po ukončení výroby v roce 1991 ale netrvalo dlouho a z Trabantu se stalo ikonické auto. Dnes se těší velké oblibě sběratelů, kteří se ho snaží udržet v původní formě. Nadšenci ho zase upravují do nejrůznějších podob a jezdí na srazy. Jde totiž o stále poměrně dostupnou zábavu. Podívejte se, jak se „pomsta východoněmeckých soudruhů“ proměnila za šest desítek let, které už brázdí silnice zemí bývalého Východního bloku.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy