Totální propad v bezpečnostních testech: Pohořel Fiat Panda i nový Jeep Wrangler

Eva Srpová Eva Srpová
6. 12. 2018 6:02
Euro NCAP zveřejnil výsledky nárazových testů devíti aut. Na chvostu je Fiat Panda, který nezískal ani jednu hvězdu. Částečně je to pochopitelné, je to letitý automobil. Zaráží však výsledky Jeepu Wrangler, který obdržel jen jednu hvězdu.

Zde si projděte přehled nejbezpečnějších aut na trhu.

Foto: Euro NCAP

Audi Q3

Nová Q3 získala pět hvězd a za ochranu řidiče 95 %, jen o jeden procentní bod bylo lepší Volvo s modely S60 a V60 a Peugeot s novou 508.

Ochrana řidiče: 95 %
Ochrana dětí: 86 %
Ochrana chodců: 76 %
Aktivní bezpečnost: 85 %

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy