Škodovácké SUV projde úpravou. Omlazený Kodiaq má vylepšenou příď se světlomety

Škodovácké SUV projde úpravou. Omlazený Kodiaq má vylepšenou příď se světlomety
Kodiaq se letos dočká faceliftu.
V rámci něj se upravují drobnosti, především světlomety.
Současný Kodiaq, představen byl v roce 2016.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
30. 3. 2021 10:02
Kodiaq automobilka představila už v roce 2016 a bylo to první škodovácké SUV, které nastavilo pravidlo, kdy názvy SUV rodiny začínají písmenem K a končí Q. Od té doby Škoda představila také Karoq, Kamiq a před nedávnem i Kushaq, SUV pro indický a později pravděpodobně i pro další asijské trhy. Kodiaq letos dostane facelift a oficiálně se ukáže 13. dubna.

Škoda zveřejňuje první skici upraveného SUV Kodiaq. Co se dá podle nich říci? Že největší SUV ze škodovácké rodiny dostane upravenou příď s novou maskou. Ta má zdvojené lamely. Přední nárazníky je také nový, propracovanější, s výraznějším orámováním.

Přední světlomety se v porovnání se současným modelem zúží a podle vyjádření automobilky spolu se světlomety pod nimi vytváří "čtyřokou" světelnou grafiku. I zadní lampy mají mýt výraznější grafiku a vytvářet světelné písmeno "C". Vůz se představí oficiálně 13. dubna.

Škoda letos představí několik novinek různé důležitosti. Vedle modernizovaného Kodiaqu to bude i facelift Karoqu, největší novinkou ale bude nová generace Fabie, kterou očekáváme na podzim, a dále Škoda Enyaq v karoserii SUV-kupé. SUV Kushaq vyráběné v indické továrně v Púne už Škoda odhalila před necelými dvěma týdny.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy