Škodovácké SUV projde úpravou. Omlazený Kodiaq má vylepšenou příď se světlomety

Škodovácké SUV projde úpravou. Omlazený Kodiaq má vylepšenou příď se světlomety
Kodiaq se letos dočká faceliftu.
V rámci něj se upravují drobnosti, především světlomety.
Současný Kodiaq, představen byl v roce 2016.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
30. 3. 2021 10:02
Kodiaq automobilka představila už v roce 2016 a bylo to první škodovácké SUV, které nastavilo pravidlo, kdy názvy SUV rodiny začínají písmenem K a končí Q. Od té doby Škoda představila také Karoq, Kamiq a před nedávnem i Kushaq, SUV pro indický a později pravděpodobně i pro další asijské trhy. Kodiaq letos dostane facelift a oficiálně se ukáže 13. dubna.

Škoda zveřejňuje první skici upraveného SUV Kodiaq. Co se dá podle nich říci? Že největší SUV ze škodovácké rodiny dostane upravenou příď s novou maskou. Ta má zdvojené lamely. Přední nárazníky je také nový, propracovanější, s výraznějším orámováním.

Přední světlomety se v porovnání se současným modelem zúží a podle vyjádření automobilky spolu se světlomety pod nimi vytváří "čtyřokou" světelnou grafiku. I zadní lampy mají mýt výraznější grafiku a vytvářet světelné písmeno "C". Vůz se představí oficiálně 13. dubna.

Škoda letos představí několik novinek různé důležitosti. Vedle modernizovaného Kodiaqu to bude i facelift Karoqu, největší novinkou ale bude nová generace Fabie, kterou očekáváme na podzim, a dále Škoda Enyaq v karoserii SUV-kupé. SUV Kushaq vyráběné v indické továrně v Púne už Škoda odhalila před necelými dvěma týdny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Berlín koupí 15 000 bytů od firem Vonovia a Deutsche Wohnen, město za ně zaplatí 2,4 miliardy eur

Město Berlín koupí za 2,46 miliardy eur (62,2 miliardy Kč) téměř 15 000 bytů od společností Vonovia a Deutsche Wohnen, které nabízejí nájemní bydlení. Firmy to v pátek oznámily v tiskové zprávě. Akvizice přichází jen několik dní před volbami do zastupitelstva německého hlavního města, a nedostatek bytů a rychle rostoucí nájmy se staly žhavým předvolebním tématem. Spolu s volbami do městského zastupitelstva se má konat i poradní referendum o vyvlastnění obou bytových společností.

Deutsche Wohnen prodá městu 10 700 bytů, Vonovia pak 4250 bytů. Vonovia je v Německu největší firma zaměřená na pronájem bytů a nyní je v procesu převzetí svého menšího konkurenta Deutsche Wohnen. Spojením obou podniků má vzniknout bytový gigant zhruba s 550 000 byty v hodnotě více než 80 miliard eur.

S cílem získat pro transakci politickou podporu, obě společnosti slíbily, že omezí pravidelné zvyšování nájmů v Berlíně. Rovněž nabídly k prodeji městu zhruba 20 000 bytů za dvě miliardy eur. Skupina, která stojí za vyhlášením referenda, ale tyto návrhy kritizovala a v pátek zopakovala nesouhlas s transakcí. Ta byla oznámena v květnu.

Ředitel Vonovie Rolf Buch ale tvrdí, že cena je spravedlivá. "Tímto prodejem bytového fondu v Berlíně městským bytovým podnikům plníme hlavní slib daný berlínskému senátu. Prodáváme byty za spravedlivou cenu."

Transakce je v hlavním městě Německa považována za největší svého druhu za dlouhou dobu. Fond obecních bytů se zvýší přibližně na 355 000, což je zhruba pětina z 1,67 milionu nájemních bytů v Berlíně. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy