reklama
 
 

Škoda otevírá v Mladé Boleslavi nové muzeum

26. 11. 2012 6:37
Muzeum změnilo svoji tvář po sedmnácti letech

Čtrnáct milníků své historie od prvního jízdního kola až po designovou studii Vision D ukazuje nová expozice muzea Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Pro veřejnost se otevírá v úterý po devítiměsíční rekonstrukci.

Nyní bude možno na 1800 metrech čtverečních vidět 46 aut, motocyklů, jízdních kol a dalších 500 exponátů.

Muzeum se nadále nachází v bývalé tovární budově s více než stoletou historií. Kromě motorů se zde v minulosti vyráběly i některé historické modely. Z budovy však nyní zbylo jen historické zdivo. 

"Cílem bylo prostor více otevřít," uvedla ředitelka Muzea Škoda Margit Adamová Černá. Největším lákadlem pro nové návštěvníky zůstane podle ředitelky možnost vidět historii značky i výrobu aut při prohlídce závodu.

Výši investice do rekonstrukce ředitelka nespecifikovala, podle ní se pohybuje ve "dvouciferném čísle milionů eur". "Je to investice, která se firmě rozhodně několikanásobně vrátí a vyplatí, protože to je investice do image a propagace značky," dodala. 

Evoluce, tradice a preciznost

Muzeum je teď koncipováno do tří okruhů v samostatných prostorách. V sekci Evoluce jsou k vidění nejdůležitější produkty od prvního jízdního kola, motocykl, trojkolku, první automobil z roku 1906 o výkonu sedm koňských sil a další významné výrobky až po designovou studii Vision D. 

V hale se nachází i čtyřpatrový regál nesoucí 20 unikátních modelů, například závodní okruhový speciál Spider 720. Je zde i automobil, který hrál hlavní roli ve filmu Upír z Ferratu.

Oddělení Tradice pak prostřednictvím párů aut z různých dob přibližuje mimo jiné účast značky v motosportu, auta pro státníky i nejširší masy, vývoj loga i osobnosti či události spojené se značkou.

V poslední sekci Preciznost mohou  lidé na čtyřech exponátech v různém stádiu rozpracování  vidět, jakým způsobem se rekonstruuje historický automobil.

Prohlídka bez průvodce stojí 70 korun, za možnost zavítat i do závodu se připlácí 40 korun.  Otevřeno bude denně od 9:00 do 17:00 s výjimkou vánočních svátků a Nového roku.

autor: Radek Pecák | 26. 11. 2012 6:37

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama