Šéf Audi Duesman: Prodej aut se z krize dostane nejdříve v roce 2022

ČTK ČTK
23. 7. 2020 10:41
Prodej osobních automobilů se vrátí na úrovně z období před příchodem koronavirové krize teprve v roce 2022 nebo 2023. Předpověděl to podle šéf německého výrobce luxusních vozů Audi Markus Duesmann v rozhovoru s listem Handelsblatt.
Markus Duesman.
Markus Duesman. | Foto: Audi

"Rozhodně očekáváme, že koronavirová krize bude mít dlouhodobější důsledky," cituje Reuters z předem zveřejněné verze rozhovoru, který je součástí čtvrtečního vydání Handelsblattu. Vývoj trhu podle něj nekopíruje ostré V, jak by si po krizi všichni přáli, návrat do normálu bude pozvolnější. 

Duesmann upozornil, že některé země, například Čína, vykazují silné oživení automobilového trhu, zatímco jinde bude obnovení poptávky vyžadovat delší dobu.

Český Svaz dovozců automobilů tento měsíc oznámil, že prodej nových osobních aut v Česku se v prvním pololetí kvůli epidemii koronaviru snížil o 26 procent na 95 029 vozů. Za červen už ale meziroční pokles činil pouze pět procent.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy