Sedm finalistů ankety o evropské auto roku. Nechybí Octavia ani elektrický Volkswagen

Logo ankety Auto roku 2021
Citroën C4
Cupra Formentor
Fiat 500 nové generace
Land Rover Defender
Foto: Car of the Year
Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 1. 2021 10:12
Porota evropské ankety Auto roku zveřejnila na svém webu seznam finalistů pro rok 2021. V letošním ročníku v závěrečné sedmičce po pěti letech nechybí ani Škodovka. V roce 2016 to byl Superb, tentokrát se mezi "elitu" dostala s Octavií.

Do finálního kola prestižní ankety postupuje celkem sedm vozů, které najdete i v galerii. V abecedním pořadí se jedná o:

Šedesátičlenný tým porotců z 23 evropských zemí tentokrát finálovou sedmičku vybíral prostřednictvím korespondenčního hlasování. Velkolepé testování na severu Dánska, při němž musí nominované vozy projít řadou náročných zkoušek, bylo letos kvůli pandemii koronaviru zrušeno, píše v článku na webu magazínu Automobil český zástupce mezi porotci, Jiří Duchoň. Z téhož důvodu bylo podle Duchoně odsunuto i vyhlášení finálové sedmičky.

Vítěz a tedy i držitel titulu Auto roku 2021 bude stejně jako vloni oznámen v pondělí prvního března on-line. I letos tedy mělo být vyhlašování spojeno s autosalonem v Ženevě, ten byl ale stejně jako před rokem zrušen.

Vloni se stal evropským Autem roku Peugeot 208, předloni elektrický Jaguar i-Pace a ještě před ním zvítězilo Volvo XC40.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy