Nejlevnější kombi v Česku už neobjednáte, Logan MCV končí. Rodinný ideál tak zdražuje

Jan Matoušek Jan Matoušek
7. 10. 2020 6:02
Dacia na konci září odhalila novou generaci modelů Sandero a Logan, v nabídce ale bude chybět jedna z dříve neodmyslitelných karoserií. Kombi Logan MCV totiž nástupce nedostane. Nejlevnější model své kategorie v Česku tak pomalu končí, ani stávající provedení už navíc nejde objednat - doprodávají se jen skladové zásoby. Podívejte se, jaká nejlevnější kombi můžete na českém trhu aktuálně pořídit.
Foto: Opel

Opel Astra Sports Tourer - 419 990 korun

Přehled podle aktuálních ceníků nejdostupnějších kombi na českém trhu začíná u Opelu Astra Sports Tourer. Německý zástupce se může pochlubit zavazadlovým prostorem o objemu 540 až 1630 litrů, přičemž startuje na akční částce 419 990 korun. Za tuto sumu nabízí Němci zvýhodněnou výbavu Smile, která je nicméně k dispozici jen do vyprodání skladových zásob. To znamená, že stejně jako u dalších skladových aut v tomto přehledu, může být jeho dostupnost omezená.

Pod kapotou vozu je benzinový přeplňovaný tříválec 1.2 Turbo o výkonu 81 kW v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou. Výbava vozu obsahuje mimo jiné manuální klimatizaci, rádio se sedmipalcovou obrazovkou, vyhřívaná přední sedadla i volant, tempomat nebo automatické stěrače.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy