Noční klub na kolech? Tak vypadá unikátní auto za 115 miliónů z tryskového letadla

Noční klub na kolech? Tak vypadá unikátní auto za 115 miliónů z tryskového letadla
Napůl tryskové letadlo, napůl auto. Stroj stavěli 12 let a vznikl ve společnosti Jetsetter v americkém státě Illinois. Pokud po něm toužíte, dá se pořídit za 115 milionů korun.
Vypadá, že by mohlo vzlétnout, ale ve skutečnosti nemá křídla, tryskové motory v noci svítí, ale o pohyb se nestarají. Ten zajišťuje V8, který posílá výkon na 28" kola.
V kabině se s neonovými světly nešetřilo, barevně ladí do fialovo-růžova, nechybí silná audiosoustava se 4500 Watty, velké reproduktory, televizní obrazovky a plazmová TV s úhlopříčkou 42".
Nápad se zrodil v hlavách dvou mužů, designéra Dana Harrise a Franka DeAngela, který stroj vlastní, v roce 2006. Bylo totiž potřeba stroj zásadně přepracovat, aby fungoval na silnici.
Foto: Profimedia.cz
Jde o jednu z nejšílenějších přestaveb automobilu za poslední dobu. Původní malé tryskové letadlo během dvanácti let v USA přetvořili v automobil, který ovšem nebude brázdit silnice jen tak. Auto-tryskáč s neonovým interiérem by měl fungovat jako párty limuzína nebo pojízdný noční klub.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Würzburg se exsparťanem Haškem sestoupil do třetí bundesligy

Fotbalisté Würzburgu, mezi které patří i český záložník Martin Hašek, se po jediné sezoně ve druhé lize vrátili do třetí bundesligy. O jejich sestupu rozhodla dnešní domácí prohra 1:3 s Osnabrückem.

Würzburg v dosavadních 32 zápasech získal 21 bodů a na posledním místě dvě kola před koncem ztrácí na záchranu nesmazatelných devět bodů. Hašek, který do týmu Kickers přišel letos v lednu po roztržce se Spartou, dnes zůstal jen mezi náhradníky.

před 20 minutami

Neymar podepsal v PSG novou smlouvu do roku 2025

Brazilský fotbalista Neymar zůstane v Paris Saint-Germain další čtyři roky. Vedení klubu dnes na twitteru oznámilo, že s hvězdným útočníkem uzavřelo novou smlouvu do roku 2025. Podle dřívějších informací listu L'Équipe měl kanonýr přijmout návrh na prodloužení kontraktu ještě o další rok.

Další zprávy