Noční klub na kolech? Tak vypadá unikátní auto za 115 miliónů z tryskového letadla

Noční klub na kolech? Tak vypadá unikátní auto za 115 miliónů z tryskového letadla
Napůl tryskové letadlo, napůl auto. Stroj stavěli 12 let a vznikl ve společnosti Jetsetter v americkém státě Illinois. Pokud po něm toužíte, dá se pořídit za 115 milionů korun.
Vypadá, že by mohlo vzlétnout, ale ve skutečnosti nemá křídla, tryskové motory v noci svítí, ale o pohyb se nestarají. Ten zajišťuje V8, který posílá výkon na 28" kola.
V kabině se s neonovými světly nešetřilo, barevně ladí do fialovo-růžova, nechybí silná audiosoustava se 4500 Watty, velké reproduktory, televizní obrazovky a plazmová TV s úhlopříčkou 42".
Nápad se zrodil v hlavách dvou mužů, designéra Dana Harrise a Franka DeAngela, který stroj vlastní, v roce 2006. Bylo totiž potřeba stroj zásadně přepracovat, aby fungoval na silnici.
Foto: Profimedia.cz
Eva Srpová dap Profimedia, Eva Srpová, dap
16. 2. 2019 21:20
Jde o jednu z nejšílenějších přestaveb automobilu za poslední dobu. Původní malé tryskové letadlo během dvanácti let v USA přetvořili v automobil, který ovšem nebude brázdit silnice jen tak. Auto-tryskáč s neonovým interiérem by měl fungovat jako párty limuzína nebo pojízdný noční klub.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy