Dacie, Škody nebo Hyundai, jak je neznáte. Prohlédněte si kuriózní verze známých aut

Jan Matoušek Jan Matoušek
26. 4. 2018 10:57
Nabídka nových aut na českém trhu je velice široká. Vybere si prakticky každý, od zájemců o miniauto přes příznivce sportovních aut až po dobrodruhy, kteří potřebují nezničitelný off-road. V následující grafice najdete řadu modelů, které se sice objevují i na českých silnicích, zároveň ale mají neznámé provedení karoserie či jiný znak na kapotě. Jde o auta v Evropě oficiální cestou nedostupná, která ale slaví úspěchy například v Brazílii, Indii nebo Číně.

Fiat Dobló Adventure

První generace Fiatu Dobló v Evropě skončila před osmi lety. Už tehdy byla poměrně zastaralá, do důchodu se však díky brazilskému trhu v nejbližší době nechystá. Právě v zemi samby a fotbalu totiž vůz stále vzniká, ovšem ne v dodávkové variantě, ale jako terénní model Adventure. V praxi to znamená vyšší světlou výšku, mohutné plastové obložení karoserie a náhradní kolo na pátých dveřích. Jak dlouho ještě bude výroba pokračovat, je ve hvězdách, ovšem v této verzi vypadá auto docela dobře i po osmi letech. A perlička na závěr - chvíli se Dobló jako Pyongwha Ppeokkugi montovalo i v KLDR.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy