Na některých pumpách Benzina nejde platit CCS kartou. Není stanoven termín, kdy se problém vyřeší

Eva Srpová Eva Srpová
25. 11. 2016 17:46
Na aktuálně více než dvaceti pumpách značky Benzina nejde platit CCS kartami. Důvodem je, že se společnosti Unipetrol, která vlastní síť Benzina, a CCS, poskytovatel tankovacích karet, nedohodli na podmínkách spolupráce.
Na pumpách, které Unipetrol přebírá od OMV, nelze platit CCS kartami.
Na pumpách, které Unipetrol přebírá od OMV, nelze platit CCS kartami. | Foto: CCS

Společnost Unipetrol, která vlastní síť čerpacích stanic Benzina, se začátkem letošního roku dohodla s rakouskou společností OMV na převzetí 68 pump na území České republiky. Přestože jejich předávání novému vlastníkovi a transformace do firemních barev Benziny začalo už v létě, Unipetrol se dosud nedokázal s poskytovatelem platebních karet CCS dohodnout na nových podmínkách spolupráce.

To vedlo k tomu, že na čerpacích stanicích, které jsou již v červenobílých barvách nového majitele, platební terminály tyto karty nepřijímají. Aktuálně se problém týká více než dvaceti stanic, ale počet se každý měsíc zvyšuje s tím, jak se otevírají další nové pumpy Benziny. Do konce letošního roku je v plánu transformace celkem 28 stanic. Proces změny vlastníka potrvá i celý příští rok, než Benzina všech 68 čerpacích stanic přeznačkuje.

Na nově otevřených stanicích Benzina karty CCS nejsou akceptovány, protože nedošlo mezi oběma společnostmi k dohodě ohledně podmínek rozšíření vzájemné spolupráce. To, zda na konkrétní čerpací stanici zákazník zaplatí některou z partnerských karet, si může ověřit na internetových stránkách společnosti, informace je také k dispozici na každé konkrétní čerpací stanici,“ vysvětluje situaci tiskový mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

Obdobně se k tomu vyjadřuje i finanční ředitel CCS Tomáš Červinka: Jednání mezi CCS a společností Unipetrol o zařazení nově akvírovaných čerpacích stanic do akceptační sítě CCS probíhají, před jejich ukončením nebudeme jejich průběh blíže komentovat. Aktuální informace v této záležitosti poskytujeme přímo našim zákazníkům a jsou také k dispozici na našich webových stránkách spolu s alternativami čerpacích stanic v dojezdové vzdálenosti od stanic Benzina, které v současné době karty CCS nepřijímají.

Jediná zpráva, která na stránkách CCS visí pod titulkem Důležitá informace pro zákazníky CCS, je publikovaná 29. 7. 2016 a informuje klienty, že CCS nemůže zaručit akceptaci svých karet na těchto stanicích“. 

Ani Benzina o problému příliš hlasitě nemluví, na webové stránce této sítě čerpacích stanic se o problému s placením CCS karet zákazník přímo nedozví, ale pokud ve vyhledávači čerpacích stanic zaškrtne akceptaci CCS karet, počet stanic se sníží.

Problém s placením CCS kartou se aktuálně týká pouze minoritního počtu stanic značky Benzina. Před akvizicí nových pump bylo na českém území v provozu 339 čerpacích stanic, pokud do konce letošního roku převezme Benzina avizovaných 28 stanic, znamená to, že pouze na více než 7 % pump značky Benzina nepůjde zaplatit CCS kartou. Pokud se však společnosti nedohodnou ani po převzetí všech 68 stanic po OMV, nefungovala by karta CCS na téměř pětině stanic Benziny. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy